Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER’DE ARAÇ MOTORUNDA SIKIŞAN KEDİ BÖYLE KURTARILDI

ESENLER’DE ARAÇ MOTORUNDA SIKIŞAN KEDİ BÖYLE KURTARILDI

Okunma Sayısı 197
0

 

ESENLER’DE YÜREKLERİ KEDİ OPERASYONU

Esenler Belediyesi Veterinerlik yetkilileri araç motoruna sıkışan kediyi kurtarmak için seferber oldu. Kedi, sıkıştığı araçla birlikte servise götürülerek kurtarıldı ve tedavisi yapıldı.

20 Ağustos Uluslararası Evsiz Hayvanlar Günü’nde, Esenler yürekleri ısıtan ilginç olaya ev sahipliği yaptı. Olay Oruçreis Mahallesi 578 Sokak’ta meydana geldi. Gelen yardım talebi üzerine aracın moturuna sıkışan kediye müdahale etmek üzere Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Şefliği yetkilileri harekete geçti.

Adrese giden görevliler kedinin aracın motor kısmına kötü bir şekilde sıkıştığını ve durumunun kötü olduğunu görünce ilk olarak vücudu gevşeyince çıkarabileceklerini düşünerek kediye anestezi yaparak sakinleştirdi. Kedi çok kötü sıkıştığı için çıkarılmayınca bu kez çareyi itfaiye ekiplerini çağırmakta buldular. Ancak olay yerine gelen itfaiye ekipleri de müdahale etmeleri durumunda kedinin hayatına mal olabileceğini belirterek aracın serviste götürülmesinin uygun olacağın söylediler. Bunun üzerine araç çekiciyle servise götürüldü. Serviste sıkıştığı yerden çıkarılan kediye ilk müdahaleyi Esenler Belediyesi Veteriner hekimleri yaptı.

HER TÜRLÜ MÜDAHALE YAPILDI

Kedi ilk müdahalenin ardından Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Şefliği’ne götürüldü ve burada ileri aşamalı müdahaleleri yapıldı. Veteriner Hekim Bekir Demez, “Kedide ileri derecede doku kaybıyla beraber yaralanma vardı. Tahribat çok ileri derecedeydi. Doku kaybı olduğundan dolayı prognozu çok da iyi görünmüyordu. Gereken her türlü müdahaleyi yaptık. Yara dikişini elimizden geldiğince kapatmaya çalıştık. Kedimizin tedavi süreci devam ediyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

2 × two =