Ana Sayfa EĞİTİM GENÇ YETENEKLER ÖDÜLLENDİ

GENÇ YETENEKLER ÖDÜLLENDİ

Okunma Sayısı 161
0

Esenler Belediyesi’nin büyük bir özen ve yoğun bir emekle hayata geçirdiği Genç Yetenek projesi, Ankara’da düzenlenen Genç Dostu Şehirler organizasyonunda ödüle layık görüldü.

Ödülü, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ödülü altıktan sonra sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Göksu paylaşımında, “Gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup, geleceklerine emin adımlar atmalarını sağladığımız @esenlergencytnk projemiz Cumhurbaşkanımız @RTErdogan tarafından ‘Genç Dostu Şehirler Ödülü’ne layık görüldü. Bu gurur Esenler’in, bu gurur gençlerimizin…” yazdı.

“GENÇ DOSTU ŞEHİRLER” NEDİR?

Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaların uygulamaya geçirilmesi, gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlanması, gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımı, yerel kurum ve kuruluşların gençlik hizmetlerinde koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi, genç girişimcilerin ve yenilikçi fikirlerin desteklenmesi ve benzeri konularda projelerin teşvik edilmesi hedefiyle oluşturulan bir şehircilik anlayışıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

4 × 2 =