Ana Sayfa ESENLER ESENLER’DE ”Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT” UYGULAMASI

ESENLER’DE ”Bİ HAREKETİNE BAKAR HAYAT” UYGULAMASI

Okunma Sayısı 149
0

Tüm Yurt’da olduğu gibi Esenler’de de İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası trafik denetimi gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek için başlatılan “Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı emniyet kemeri kampanyası kapsamında Esenler İlçe Kaymakam’ı Adil Karataş, ile birlikte İlçe Emniyet Müdürü Murat Uzun Saat: 15:30’da Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilen emniyet kemeri denetiminde trafik ekipleri ile birlikte araç sürücülerine emniyet kemeri takmanın önemini hatırlatarak, Trafikte emniyet kemerinin yaralanmalı kazalarda riski %60 azalttığını belirtti. ve araç sürücülerine maske, araç kokusu hediye etti.

Kaymakam Karataş, “Bi Hareketine Bakar Hayat” ana temalı projesinin önemine değinerek, İçişleri bakanlığımız tarafından “Bi Hareketine Bakar Hayat diye isimlendirilen ve bu hareketinde emniyet kemerini takma hareketi olarak belirttiğimiz bir projedir. Emniyet kemeri takmanın yaralanmalı trafik kazlarında yaralanmaları yüzde 60 oranında azalttığı bilimsel bir gerçek olarak kanıtlandı. Bugün Esenler’de bazı Vatandaşlarımız ve sürücülerimizle sohbet etme imkânı bulduk. Onları gözlemledik. Emniyet kemeri kullanımında ciddi bir artışın olduğunu görüyoruz. Toplumun her kesimini içine alan projeleri hayata geçirme konusunda kararlıyız. Somut olarak da güzel sonuçlarını görüyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan desteklerini beklediğimizi ifade etmek isterim” dedi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz