Ana Sayfa GENEL ESENLERLİLER ‘NAİM’ OLMAK İSTEDİ

ESENLERLİLER ‘NAİM’ OLMAK İSTEDİ

Okunma Sayısı 168
0

Dünyaca ünlü halter şampiyonu Naim Süleymanoğlu vefatının 4.yılında Esenler’de anıldı. Dörtyol Meydanı’nda kurulan mindere gelen vatandaşlar, Naim Süleymanoğlu’na şampiyonluğu getiren ağırlığı kaldırmayı denedi.

1988 Seul Olimpiyatları’nda 60 kilogram koparmada 152,5 kg., silkmede ise 190 kg., toplamda da 342,5 kg kaldırarak 6 dünya, 9 olimpiyat rekoru kıran milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu, vefatının 4. yılında Esenler’de özel bir programla anıldı.

Dörtyol Meydanı’nda kurulan bir minderde ağırlık kaldırma yarışması düzenlendi. Etkinliğe katılan vatandaşlar önce 70, 80 kg. gibi daha az ağırlıkları kaldırarak kendilerini denediler. Kendilerine güvenenler, daha sonra spor tarihimize adını altın harflerle yazdıran merhum Naim Süleymanoğlu’nun kendi ağırlığının 3 katından 10 kg. fazla olan 190 kg. ağırlığı kaldırmaya çalıştı. Ancak her kilodan hiçbir vatandaş Naim’in kaldırdığı ağırlığı kaldırmayı başaramadı. Her yaş grubundan vatandaşın katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.   Yarışmaya katılan vatandaşlar 190 kg. ağırlığı kaldırmanın ne kadar zor olduğunu yaşayarak deneyimlerken bir kez daha Naim Süleymanoğlu’nun ne büyük bir sporcu olduğunu hatırladılar.

NASIL KALDIRDIĞINI DÜŞÜNDÜM

Ağırlığı kaldırmayı deneyen Emirhan Başer, Naim Süleymanoğlu’na büyük saygı duyduğunu ifade ederek, “Ağırlığının 3 katının 10 fazlasını kaldırmayı denedim bayağı ağırdı. Nasıl kaldırdığını düşündüm. Garip bir histi” ifadelerini kullandı. Ağırlığı kaldırmaya çalışan Yunus Emre Kırmızı ise, “Çok zor. Naim Süleymanoğlu’na helal olsun. Çok zor kalkmıyor” dedi. Yarışmaya katılan vatandaşlara çeşitli hediyeler verildi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

sixteen + four =