Ana Sayfa ESENLER ESENLER BELEDİYESİ’NDE KAR TEYAKKUZU! 

ESENLER BELEDİYESİ’NDE KAR TEYAKKUZU! 

Okunma Sayısı 149
0

Esenler Belediyesi, İstanbul için yapılan kar yağışı uyarısı üzerine harekete geçerek, her türlü olumsuzluğa karşı tedbirlerini artırdı.

Meteoroloji’nin İstanbul için yaptığı yoğun kar yağışı uyarısı üzerine Esenler Belediyesi de harekete geçti. Belediyenin ilgili birimleri, kar yağışı ve buzlanmanın getirebileceği olumsuzluklara karşı çeşitli ek tedbirler aldı.

Elverişsiz hava şartları devam ettiği sürece Fen İşleri Müdürlüğü tuzlama ve yol açma ekipleri, 24 saat boyunca ilçenin belli noktalarında hazır bekletilecek. Ekipler, kar yağışı başladığı andan itibaren öncelikle ana caddelerde buzlanmaya karşı tuzlama ve yol açma çalışmaları yürütecek. Hava şartları normale dönene kadar teyakkuz hali devam edecek. Başkan Yardımcısı Nihat Karataş’ın koordinatörlüğünde, Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol, Destek Hizmetleri, Zabıta, Halkla İlişkiler, Sosyal Yardım, Park ve Bahçeler ile Sağlık İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili müdürlüklere bağlı ekipler, olağanüstü hava şartları devam ettiği sürece nöbet tutacak.

65 araç ve 183 personel ile kışın olumsuz etkilerini minimize etmek için sürekli görev başında olacak. Kar yağışı ile birlikte kapanma ihtimali olan güzergâhların açık tutulması için Esenler Belediyesi tarafından 1.000 ton tuzun hazır bekletildiği bildirildi. Ayrıca kamu kurumlarının önlerinde yaşanabilecek buzlanmaların giderilmesi için de buralara ihtiyaçları kadar tuz takviyesi yapıldı.

CAN DOSTLAR DA UNUTULMADI 

Vatandaşların karşılaşabileceği olumsuzluklara karşı hazırlıklar yapan Esenler Belediyesi bir taraftan da can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçları için önlemler aldı.  Her zaman olduğu gibi bu kış da sokak hayvanları da soğuk kış günlerinde yalnız bırakılmıyor. Veteriner İşleri Şefliği tarafından ilçedeki sokak hayvanlarının bakımları devam ediyor ve hayvanların beslenmeleri için ilçenin değişik yerlerinde bulunan beslenme kaplarına yiyecekler ve sular bırakılıyor.

ESTİM 24 SAAT HİZMETTE 

Hava muhalefetinden olumsuz etkilenen vatandaşlar, Esenler Belediyesi bünyesinde 24 saat aralıksız hizmet veren Esenler Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonunu arayabilirler. Bildirilen problemler, buradan hemen gerekli birimlere iletilecek ve çözüm üretilecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

1 × 5 =