Ana Sayfa GENEL RADYONUN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

RADYONUN YILDIZLARI ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Okunma Sayısı 135
0

Esenler Belediyesi, 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nde, birbirinden değerli radyo programcıları ve sanatçıları düzenlediği muhteşem gecede ödüllendirdi. Bu yıl 2. kez halk oylamasıyla en iyilerin belirlendiği “Radyonun Yıldızları Ödül Töreni”nde 24 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Esenler Belediyesi ev sahipliğinde, Radyo Esenler’in medya sponsorluğunda bu yıl 2.si düzenlenen ‘Radyonun Yıldızları Ödül Töreni’ radyo programcıları ve sanatçıları bir araya getirdi. 435 bin dinleyicinin oylarıyla, 24 kategoride geçtiğimiz yılın en iyi radyo programcıları, en iyi radyo istasyonları ve ses sanatçılarının ödüllendirildiği gece, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Heyecan dolu anların yaşandığı gecede, “Onur Ödülü” müzisyen Cengiz Özkan’a takdim edildi. Muhteşem geceye şarkıcı Ece Mumay, şarkıcı Bahadır Tatlıöz, şarkıcı Altay, şarkıcı Emre Kaya, şarkıcı Ozon Orhon, müzisyen Elif Kaya, müzisyen Bade Derinöz, Türk Halk Müziği sanatçısı Elif Buse Doğan, oyuncu Selen Görgüzel, oyuncu Sinan Güleryüz ve daha pek çok isim katıldı. Altay, Ekrem Düzgünoğlu, Orka Orkestrası ve Ozon Orhon ve Elif Buse Doğan ise şarkılarıyla geceye renk kattı. Geceye, Yunanistan, Irak, Azerbaycan, Almanya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nden radyo programcıları da katıldı.

RADYO HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEK

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, programda radyoyla tanışma hikâyesini anlatarak “Radyo, modası geçmeyen hayatımızın en önemli parçası. Hepimizin radyoyla ilgili tanışma hikâyeleri vardır. Hepimiz radyoyla ilgili belki bir hikâyeye sahibiz. Ben de radyoyla ilk nerede tanıştım diye kendi kendime hayat hikâyemin fotoğraflarını, albümlerini geriye çevirdim. Çok küçük yaşta Kıbrıs’ta savaş var. Ordumuz Kıbrıs’a çıkarma yapmış, yıl 1974. İlkokul öğrencisiyiz. Rahmetli babam radyoya kulağını vererek ağlıyor. Radyonun sesi çok yüksek çıkmıyor, ondan mıdır nedendir bilmiyorum. Kulağını vererek sürekli ağlıyordu. Sonra bir gün merak edip sordum neden ağladığını. ‘Oğlum’ dedi. ‘Ordumuz Kıbrıs’ta savaşıyor. ABD bize lastik vermiyorlarmış. Uçaklarımız kalkmıyormuş’ diye anlatır, ağlardı. Radyoyla ilk öyle tanıştım” şeklinde konuşarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yunus Emre der ki, ‘Söz var ki dudaktan çıkar, bir kulaktan girer, öbür kulaktan çıkar. Söz var ki yürekten çıkar, bir yüreğe gider, öbür yürekte konar. Eğer radyocumuz sözünü dudaktan değil de yürekten ifade ediyorsa şeklini, şemalini görmediği insanlarla aynı duygu bütünleşmesini kurabiliyor. Demek ki radyo aynı zamanda yüreğin elçisidir. İnsanda yürek bitmeyeceğine göre insanda gönül bitmeyeceğine göre radyo da hiçbir zaman bitmeyecektir.”

Göksu ayrıca radyo programcılarına radyo kulesinde bir araya gelme sözü vererek radyo programcılarının sarı basın kartı sahip olması talebini de yetkili isimlere ileteceğinin müjdesini verdi.

ULUSLARARASI PLATFORMA TAŞIDIK

Programın sunuculuğunu üstlenen radyo programcısı Cenk Sarıkaya “Tüm meslektaşlarımın dünya radyo gününü kutluyorum. Esenler Belediyesi’nin bu yıl 3.sünü, halk oylamasıyla 2.sini düzenlediği ödül töreninde misafirlerimizle birlikte olacağız. Radyonun Yıldızları geçtiğimiz yıla göre bu yıl biraz farklı. Bu yıl çıta biraz daha yükseldi. Uluslararası platforma taşındı. 10 ülke toplam 24 kategori ve yüzlerce adayın yarıştığı yaklaşık bir ay halk oylamasıyla devam eden bir organizasyon. Rekor bir katılım oldu bu yıl. 500 bin civarında tekil oy kullanıldı. Bu yaptığımız organizasyona güveni de gösteriyor” ifadelerini kullandı.

ONUR ÖDÜLÜ CENGİZ ÖZKAN’IN OLDU

Radyonun Yıldızları Ödül Töreni’nde Onur Ödülü’nün sahibi olan Cengiz Özkan, ödülünü Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun ellinden alarak şunları söyledi: “Bu ödülü layık gördüğünüz için çok teşekkür ediyorum. Hem bugüne kadar türkülerini söylediğimiz ozanlarımız, âşıklarımız adına, üzerimde emeği olan 8 ay önce kaybettiğimiz Hasan Saltık adına bu ödülü kabul ediyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

İşte ödül alanların listesi:

Yılın En İyi Spor Programı: Mehmet Ayan- Lig Radyo

Yılın En İyi Kadın Radyo Programcısı: Duygu Atakan- Süper FM

Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkıcısı: Altay

Yılın En İyi Müzik Grubu: Orka Orkestrası

Yılın En İyi Erkek Sanatçısı: Emre Kaya

Yılın En İyi Ulusal Radyosu: Radyo D

Yılın En İyi Show Programcısı: Doğancan Özadlı- Süper FM

Yılın En İyi Bölgesel Radyo Programcısı: Karakız- Radyo Ekin

Yılın En İyi Arabesk Radyosu: İstanbul’un Sesi

Yılın En İyi Erkek Radyo Programcısı: Serdar Gökalp- Alem FM

Yılın En İyi Spor Radyosu: Radyo Spor

Yılın En İyi Tematik Radyosu: Radyo 45’LİK

Yılın En İyi Konuk Programcısı: Kadir Çetin- Number 1 Türk FM

Yılın En İyi Halk Müziği Radyosu: Cem Radyo

Yılın En İyi Radyo Haber Spikeri: Seçil Gören- Kral FM

Yılın En İyi Yabancı Müzik Radyosu: Power FM

Yılın En İyi Slow Müzik Radyosu: Pal Nostalji

Yılın En İyi Kadın Sanatçısı: Ayla Çelik

Yılın En İyi İnternet Radyosu: Slow Time

Yılın En İyi Radyosu: Aksaray Kral FM

Yılın En İyi Uluslararası Radyosu: 106.3 FM Azerbaycan

Yılın En İyi Şiir-Edebiyat Programcısı: Umut Öztürk- Radyo 7

Yılın En İyi Uluslararası Türk Radyo Programcısı: Elif Ergün- Almanya Metropol FM

Yılın En İyi Haber Radyosu: CNN Türk Radyo

Ömür Boyu Başarı Ödülleri ise şu isimlerin oldu:

Radyo 34-Sarı Şeker Sema

Radyo 7- Erkan Koç

Melih’in Sevgi Çemberi

Radyo Turkuaz- Utku Erdoğan

Kral FM-Afrikalı Ali

Süper FM-Cem Arslan

Radyo Turkuaz Gönül Dostu Füsun

Radyo Turkuaz- Hop Dedik Ayhan

Kral FM- Gönül Dostu Şener

Karnaval Medya- Tolga Gündüz

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

4 × 2 =