Ana Sayfa ESENLER ESENLER’DE “RAMAZAN’DA 150 BİN KİŞİYE İFTAR”

ESENLER’DE “RAMAZAN’DA 150 BİN KİŞİYE İFTAR”

Okunma Sayısı 160
0

Türk Kızılayı Esenler Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler’de her gün 1.000 vatandaşımıza sıcak yemek sağlayan Kızılay Esenler Aşevi bu sene Ramazan ayı boyunca toplam150 bin kişiye iftar yemeği hazırlayacak inşallah. Aşevinden sıcak yemeklerimizi her gün ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine servis edilecek” dedi.

Kızılay Esenler Şubesi’nin 2. Olağan Genel Kurulu Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Genel kurulda oyların tamamını alan Abdurrahman Bölük Kızılay Esenler Şube Başkanı olarak güven tazeledi.

Genel Kurula, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, CHP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı İlyas Çirci, MHP Esenler İlçe Başkanı Hakan Özel, Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Hulusi Özbek, DEVA Partisi Esenler İlçe Başkanı Ahmet Yöney, Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, BBP Esenler İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, Yeniden Refah Partisi Esenler İlçe Başkan Mahmut Okutan, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, delegeler ve vatandaşlar da katıldı. Genel kurulda oyların tamamını alan Abdurrahman Bölük Kızılay Esenler Şube Başkanı olarak yeniden seçildi ve güven tazeledi.

KIZILAY’A DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Kızılay Esenler Şubesi’nin çalışmalarından övgüyle bahseden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve Türk Kızılayı Esenler Şubesi ile birlikte hayata geçirdiğimiz Esenler Aşevi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her daim yanında olacaktır. Esenlerimizde her gün 1.000 vatandaşımıza sıcak yemek sağlayan aşevimiz bu sene Ramazan ayı boyunca 150 bin kişiye iftar yemeği hazırlayacak inşallah. Aşevinden sıcak yemeklerimizi her gün ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine servis edilecek. Bu dünyada her şey geçip gidiyor yapılan hizmetler ve iyilikler kalıyor. Kızılay’a desteğimiz devam edecek” dedi.

ABDURAHMAN BÖLÜK GÜVEN TAZELEDİ

Konuşmasına Kızılay Esenler Şubesi’ni 4 yıl önce bir masa ve bir boş kasayla devraldıklarını vurgulayarak başlayan Türk Kızılayı Esenler Şubesi Başkanı Abdurrahman Bölük, “Esenler Kaymakamı Adil Karataş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve kıymetli bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin yardımlarına koştuk. Zorda olan, darda olan herkese elimizden geldiğinizce yetişmeye çalıştık. Kızılay bugünler için var sizler için var” ifadelerini kullandı.

BU ‘HİLAL’ SİZLER İÇİN VAR

Esenler Aşevi’nin her gün 1.000 fakir fukara ailenin sofrasını şenlendirdiğini vurgulayan Başkan Abdurrahman Bölük, “Kızılay paylaşmaktır, kardeşliktir şuuruyla hizmet etmekteyiz. Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belediyesi ile birlikte geçen yıl hizmet vermeye başlayan Kızılay Esenler Aşevi’nde kazanlarımız ihtiyaç sahipleri için kaynamaya devam ediyor. Esenler Kaymakamı Adil Karataş ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya Esenler Aşevi’ne verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Esenler Aşevi’nin faaliyetleri kesintisiz sürüyor ve yılın her günü hizmet vermeye devam edecek inşallah. Türk Kızılayı olarak iyilik için çalışıyoruz. Bu ‘Hilal’ bugünler için var” dedi.

Türk Kızılayı Esenler Şubesi’nin Esenler Kaymakamlığı ile Esenler Belediyesi ortaklığında açtığı Kızılay Esenler Aşevi geçen yıl kaynatmaya başladığı kazanlarla her gün ihtiyaç sahibi bin aileye sıcak yemek ulaştırıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

2 × three =