Ana Sayfa EĞİTİM ESKAT YAPAR HER ZAMAN TATBİKAT

ESKAT YAPAR HER ZAMAN TATBİKAT

Okunma Sayısı 99
0

Zor Günlerin Dost Eli ESKAT, “Kentsel Arama ve Kurtarma Akreditasyon Eğitimi” aldı. Sınavı geçip başarılı olanlar, sertifika alarak akredite olacak ve hayat kurtaracaklar.

İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’ne (ESKAT) “Kentsel Arama ve Kurtarma Akreditasyon Eğitimi” verildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Yeşilköy Yerleşkesi’nde gerçekleşen birinci seviye eğitimlerde ESKAT personeli; afet bilinci, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN), INternational Search And Rescue Advisory Group (INSARAG) bilgilendirme, ekip oluşumu, sedye bağlama ve ip eğitimi, kentsel arama kurtarma, raporlama ve geri bildirim konularında AFAD eğitmenleri tarafından detaylı bir eğitim aldı.

Eğitim sonrası yapılan enkaz alanı intikal tatbikatına; afet ve acil durum aracı ile birlikte eğitim alan tüm personel katıldı. ESKAT ekibinden tüm personelin eğitimi tamamlandığında uygulamalı olarak sınav yapılacak, başarılı bulunmaları halinde sertifika alarak akredite olacaklar ve hayat kurtaracaklar.

İkinci ve üçüncü seviye eğitimler, Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşecek.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

20 − 8 =