Ana Sayfa EĞİTİM “ŞİŞENİN DİBİ” ALKOLE DUR DİYOR!

“ŞİŞENİN DİBİ” ALKOLE DUR DİYOR!

Okunma Sayısı 120
0

Yeşilay tarafından alkol bağımlılığının korkunç ve sarsıcı yüzünü ortaya koymak için hazırlanan “Şişenin Dibi” sergisi, 2 Aralık 2022’ye kadar Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

Alkol bağımlılığının korkunç ve sarsıcı yüzünü ortaya koyan “Şişenin Dibi” sergisi, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor. 2 Aralık’a dek görülebilecek olan sergi, alkolün insan ve toplum sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekiyor. Bağımlılıklarla mücadele konusunda sanatın güncü kullanarak farkındalık oluşturan Yeşilay, alkolün olumsuz etkilerine dikkat çekmek için “Şişenin Dibi”ne ışık tutuyor. Sergi kapsamında duvara monte edilen alkol şişelerine bakanlar, şişelerin dibine yerleştirilen alkole karşı sosyal farkındalık mesajları işle karşılaşıyor.

ÇOCUKLARIMIZI VE GENÇLERİMİZİ KORUYALIM

Sergiyi ziyaret eden Zehra Güngör, “Sergi gerçekten çok etkileyici. Konsepti çok iyi düşünülmüş. Alkol ve sigara gibi her türlü kötü alışkanlık toplum sağlığını ciddi anlamda tehdit ediyor. Çocuklarımızı, gençlerimizi bu maddelerden uzak tutmak hepimizin görevi. Umarım bu türden çalışmalar artarak devam eder. Sanat doğru mesajı verme açısından önemli bir araç olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

fifteen − fifteen =