Ana Sayfa EĞİTİM ATIKSIZ TARİFLER İŞTAH KABARTTI

ATIKSIZ TARİFLER İŞTAH KABARTTI

Okunma Sayısı 86
0

Türkiye’de ilk kez Esenler Belediyesi bünyesinde hayata geçirilen Atıksız Mutfak Atölyesi’nde şef Esat Özata, bayat ekmeklerden lezzetli yiyecekler yaptı. Özata, mutfakta atıkların değerlendirilmesine ilişkin pek çok bilgiyi öğrencilere aktararak püf noktalar paylaştı.

Mutfaklarda yaşanan israfa “Atıksız Mutfak Atölyesi” ile dikkat çeken Esenler Belediyesi, teorik bilgilerin yanı sıra öğrencileri uygulamalı eğitimlerle buluşturuyor. Atıksız Mutfak Atölyesi’nde bu hafta, şef Esat Özata, bayat ekmeklerden sebzeli tava ekmeği ile fıstık kremalı bayat ekmek tatlısı yaptı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bulunan mutfakta gerçekleşen eğitimde şef Özata, reçeteler paylaşarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

ATÖLYEYE ANNEMLE KATILIYORUM

Atölyede eğitim alan Rümeysa Köysu, “Ben Gazi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunuyum. Atölyemizde gıda israfını ve atıksız mutfak üzerine çalışmalar yapıyoruz. Gerçekten çok faydalı bir atölye. Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu olarak bu tarz çalışmaların yapıldığını biliyordum ama bunun toplumdaki insanlara yayılmaya çalışılması ve öğretilmeyse çalışılması çok güzel bir girişim. Bu girişime ben de annemle birlikte dâhil oldum. Burada bir beslenme öğrencisinin olduğunu insanlara göstermek istedim. Atölyede bilmediğim şeyleri öğrenme fırsatı yakaladım. Örneğin aklıma bayat ekmekten tatlı yapmak aklıma gelmezdi. Atölye bakış açımı daha genişletti” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

eighteen − 16 =