Ana Sayfa ESENLER ESENLER’DE HASAR OLUŞAN BİNALAR BOŞALTILDI

ESENLER’DE HASAR OLUŞAN BİNALAR BOŞALTILDI

Okunma Sayısı 161
0

Esenler’de inşaat çalışması sırasında bitişik durumdaki iki binada çatlaklar oluştu. Binalar tedbir amaçlı boşaltılıp, mühürlendi.
Fatih Mahallesi 204 Sokak’ta 15 Şubat Çarşamba günü inşaat çalışması sırasında, bitişik durumdaki binalarda hasar oluştu. Binalardan birinde belirgin çatlaklar oluşması nedeniyle belediye ekipleri, iki binayı tahliye ederek, mühürledi. Bina sakinlerinden bazıları akrabalarının yanına yerleşti. Binaların durumuyla ilgili sonuçların 20 Şubat Pazartesi günü belirleneceği öğrenildi.

İKİ BİNAYI BOŞALITILDI
Bina sakini Recep Ali Karamahmutoğlu, “Burada hafriyat alıyorlardı. Bu sırada binada çatlama oldu. Sonra gelip iki binayı da boşaltılar. Büyük hilti ile kırma işlemleri yapılıyordu, bina sallanıyordu. Arkadaşlara söyledik ‘Deprem sabahı bunu yapmayın’ dedik. Ancak, ‘Biz ruhsat aldık, yapacağız ‘ dediler. Aramızda tartışma çıktı, çalışmaya devam ettiler. Sonra da bunlar yaşandı. Bir binada çatlaklar var, diğer binada bir şey gözükmüyor. 21 daire boşaltıldı, hepimiz ayrı ayrı yerlere yerleştik, perişan olduk. Belediye pazartesi günü karar vereceklerini söyledi” dedi.

TEKNİK İNCELEMEDEN SONRA KARAR VERİLECEK

Belediye yetkilileri de, “Şimdilik binalarda ciddi bir durum yok. Teknik inceleme yapıldıktan sonra binalar hakkında karar vereceğiz. Korkacak bir durum yok. Tedbir amaçlı olarak iki binayı boşalttık” diye konuştular.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

twenty − fourteen =