Ana Sayfa ESENLER ESENLER KENT YILDIZ’DA NELER OLUYOR!

ESENLER KENT YILDIZ’DA NELER OLUYOR!

Okunma Sayısı 69
0

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Başkan Hakkı Çakır’dan sonra yönetimden bazı kişilerin kulübü usulsüz olarak olağanüstü kongreye götürmeye çalışıldığı iddia edilmesiyle ortaya çıkan durum Kent Yıldız Spor’da gerginliğe sebep oldu.

Merhum Başkan Hakkı Çakır’ın kardeşi ve kulüpte yıllarca futbol oynamış, Esenler Faal Antrenörler Derneği Başkanı Ulaş Çakır, “Esenler halkı ve amatör futbol dünyasına duyurumdur” başlığıyla açıklama yaptı. Ulaş Çakır’ın söz konusu açıklaması şöyle:

Rahmetli ağabeyimin daha cenazesinde yönetim kurulu üyelerinden başta Cevdet Can olmak üzere bazıları utanmadan olağanüstü kongre çalışması başlattı. Cenaze günü kulübümüzde dualar okutmuştuk. Ardından annemi köye götürmek için Giresun’a gittik. İki gün sonra Cevdet Can beni arayıp kulüp anahtarlarını istedi, sebebini sorduğumda da söz-nişan yapacaklarını, bunu kulüpte yapmak istediğini iletti.  Can’ın bu davranışının ne kadar gayri ahlaki olduğunun kararını sizlere bırakıyorum.

İstanbul’a döndüğümüzde Cevdet Can’ın ısrarla geçici başkan olmak istediği, kulübü zorla olağanüstü kongreye götürmeye çalıştığı bilgisini aldık. Yönetim toplantısına katıldım. Onlara kanunen zaten kongreye bir yıl olduğunu o zamana kadar başkan yardımcısının göreve devam edebileceğini daha abimin kırkının çıkmadan, inatla başkanlık koltuğu sevdasının ayıp olduğunu belirttim. Üç kişinin oldu bittiye getirmesiyle geçici başkan seçilen ve 6 Mayıs ya da 13 mayısta kongrenin yapılması için karar defterine imza atıldı.

Görüntü üzerine başkan adayı olduğumu açıkladım.  (Aslında olaylar farklı gelişti ancak uzatmayalım) Orada bulunanlar kulübü kongreye Cevdet Can ile birlikte diğer başkan adayı olarak benim hazırlamamı belirtip, ortak hareket etmemizi istediler.

Ancak  kulüp defterlerini koltuk altına alıp, suç olmasına rağmen, evine götüren, cebine anahtarı alıp giden Cevdet Can bir daha bir araya gelmeyi reddetti, kulübe de asma kilit vurdurdu.

1989 Yılında kurulan Kent Yıldız’ın gerçek sahiplerine kurucu üyelerine, öncelikle Esenler ve Kemer mahalle halkına kulübe, kongreye sahip çıkmalarını istiyorum. Öyle üye ve karar defterlerini kulüp dışına çıkarmakla olmaz. Bu suçtur. Şimdiki yönetimdeki üyeler hiçbir şekilde olaylara yapıcı yaklaşmadılar.

Onlara 80 kişiden fazla üyenin oy kullanması gerektiğini söyledim. 48 kişi kullanabilir diyorlar. Dernekçiliği, kulüpçülüğü bilmedikleri için sağdan soldan yanlış bilgiler alıyorlar. Bu sefer de benim pasif üye olduğumu uydurup başkan adayı olamayacağımı söylüyorlar. Art niyetlerini görüyorsunuz.

Ben yaklaşık üç haftadır yapıcı şekilde yanaştım ama karşılığında hakarete varan tavırlar gördüm.

Buradan ilan ediyorum ki herkes bilsin; üye ve karar defterlerini ben biliyorum. Başkanın hastalığından sonra defterler bakkal dükkanından kötü tutulmuş. Kulübün daha mahalle takımındayken oynayan, yöneticilik yapmış olanlara haber verilmeden usulsüzce üyelikleri  sonlandırılmış. Ortada belgeler yok.

Bu yıkıcı tavrı sürdürürlerse; 4 Mayıs Perşembe günü önce Gençlik Ve Spor Bakanlığına gidip; Kulübün asli üyesi olarak tüm defterlerin incelenmesini talep edeceğim. Üyelere kongrenin açıkça bildirilmediğini (Cevdet Can kimsenin adres ve telefonlarını bilmediğini açıkça ilan etti),  defterlerindeki üyelerin yüzde ellisinden fazlasına haber verilmeyeceğini, üye defterlerinin ve karar defterlerinin geçmiş iki dönemle birlikte incelenmesini, kongrenin iptalini, eğer kongre gerçekleşecekse gözlemci göndermelerini, kongrenin kameraya alınmasını, tarafsız güvenilir bir Divan Başkanını yönetmesini isteyip dilekçeleri vereceğim. Sonrasında da usulsüzce kulüp yönetildiği için mahkemeye başvuracağım.

Benim kongre günü kulübe giremeyeceğimi söylüyorlar. Ben üyeyim kongre günü de binaya sokulmazsam emniyete gidip suç duyurusunda bulunacağım.

Rahmetli ağabeyim, on yıl öncesinde kulüpteki lokali çok zorluklarla kapatmıştı. Önceki yönetimlerde kahvehane olarak işletilen lokalde 3 kere kumar yüzünden haciz cezası verilmiş. İkisini kendi cebinden ödemişti.  Şimdi başkanlığı isteyenlerin derdi kahvehaneyi tekrar açmak. Altı muhtarlık, üstü Kızılay ilçe başkanlığı olan bina ortasında kahvehane açmak ne kadar etiktir sorusunu okuyanlara bırakıyorum.

Defterler incelendiğinde kanuna uygun tutulmadığı için şimdiki yönetim kurulu ve üyelerin  sonraki akıbetlerini adalet karşısında göreceğiz. Gerekirse CİMER’e de olanları yazacağım. Tekrar söylüyorum benim tek isteğim adilce kongrenin yapılmasıdır.  Takdiri Esenler ve amatör camiasına bırakıyorum…

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz