Ana Sayfa ESENLER HEP BİRLİKTEYİZ AMA FARKINDA MIYIZ?

HEP BİRLİKTEYİZ AMA FARKINDA MIYIZ?

Okunma Sayısı 35
0

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Farkındalık Programı Esenler Ortopedik Engelliler Derneği’nde gerçekleştirildi.

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda konuşan Kurucu Başkan Ahmet Kurt, “Esenler Ortopedik Engelliler Derneği’nde gerçekleştirdiğimiz farkındalık programımıza katılan siyasi parti yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerine, derneğimizin üyelerine ve ailelerine çalışmalarımızda emeği geçen, katılım sağlayan ve destek veren herkese, yürekten teşekkürlerimi sunarım. Engelli bireylere ve ailelerine yönelik üretilecek hizmetlerde halisane bir niyetle ve ortaya konacak etkin bir iradeyle, tüm kişi, kurum ve kuruluşların desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.” dedi.

KADER NEDİR EN İYİ BİLEN İNSANLARIZ

Dernek Başkanı Aziz Arkan ise yaptığı konuşmada şu konulara değindi: “Biz engelliler, karşılaştığımız bütün olumsuzluklara rağmen, verdiğimiz ibretlik hayat mücadelemize, sağlıklı insanların ibret nazarı ile bakmaları için mücadele veririz. Biz engelliler kader nedir, en iyi bilen insanlarız. Çünkü her Müslümanın iman etmesi gereken 32 farzın imanın şartlarında, kadere iman en başta gelmektedir. Ve biz buna iman ettik.

ARKAN: SİYASET BİZİ GÖRMÜYOR

Geçtiğimiz 10 yıldır, gerek genel siyasette, gerekse yerel siyasette, engellilerin Türkiye siyasetinin dışında kalması, temsil noktasında yok hükmünde kalması bizleri derinden yaralamaktadır. Oy hakkı olan engellilerin ne hazindir ki siyasette söz hakkı olmaması çok acı vermektedir. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde, ne yazık ki siyasilerin somut öneriler dile getirmediği tek kitle ne yazık ki engellilerdir.
Halbuki bu gün engelli nüfusunu Türkiye nüfusuna böldüğümüzde, her 8 kişiden 1’i engellidir. Çekirdek aile yapısına göre hesapladığımızda Türkiye de her 2 aileden 1’inde birinci derece engelli yakını bulunduğunu görmekteyiz. Türkiye nüfusunun yarısını yakından ilgilendiren Engelliler ve Aileleri ne yazık ki siyasileri pek yakından ilgilendirmediğini görmek bizleri üzmektedir.

Temennimiz, her sağlıklı birey gibi erişim, ulaşım ve istihdam konusunda hak temelli somut adımların atıldığı Türkiye’yi hayal ettiğimizi belirtmek istiyorum.
10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebeti ile yanımızda olan, bizlere her daim omuz veren siyasilerimize, esnaf ve meslek odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, değerli basınımıza bir cümle bütün gönül dostlarımıza teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.”

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen programa katılım sağlayan misafirlere Esenler Rizeliler Derneği’nin sponsorluğunda döner ve çiğ köfte ikramında bulunuldu.

Esenler Rizeliler Derneği Başkanı Süleyman Kahveci’de günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasında yönetim kurulu arkadaşlarının bu sene yapılan programa sponsor olduğunu belirterek hepsine teşekkür ettiğini ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz