Ana Sayfa ESENLER YENİ KAYMAKAMIMIZ SÜLEYMAN ÖZÇAKICI

YENİ KAYMAKAMIMIZ SÜLEYMAN ÖZÇAKICI

Okunma Sayısı 20
0

Esenler Kaymakamı Adil Karataş’ın Manavgat Kaymakamlığı’na atanmasının ardından Bursa Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı da Esenler Kaymakamı oldu.

27 Temmuz 2020 tarihinden bu yana Orhangazi Kaymakamı olarak görev yapan Özçakıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Esenler’in yeni Kaymakamı oldu. Süleyman Özçakıcı’ya hayırlı olsun der, yeni görevinde başarılar dileriz.

SÜLEYMAN ÖZÇAKICI KİMDİR?

Ankara  Üniversitesi Siyasal Bİlgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. İngiltere’de 8 ay süreyle yabancı dil ve İngiliz İdari Sistemi üzerine eğitim aldı.

Adalet Yüksekokulunu bitirdi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Marka İletişimi branşında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Denizli Çardak Kaymakam Vekili olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Daha sonra sırasıyla; Kofçaz Kaymakamı, Ekinözü Kaymakamı, Karakoçan Kaymakamı, Mecitözü Kaymakamı, Van Vali Yardımcısı, Çarşıbaşı Kaymakamı, Giresun Vali Yardımcısı, Samandağ Kaymakamı, Balçova Kaymakamı olarak  görev yaptı. Görevi süresince farklı ülkelerde ve uluslararası kuruluşlarda eğitim ve incelemelere katıldı. İngilizce ve Almanca biliyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz