Ana Sayfa EĞİTİM UÇAKAN’IN İBB ADAYI: M. TEVFİK GÖKSU

UÇAKAN’IN İBB ADAYI: M. TEVFİK GÖKSU

Okunma Sayısı 68
0

Başarılı yönetmen, senarist ve yapımcı Mesut Uçakan, gönlünden geçen İBB adayını sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ne “sinema” alanında ödüle layık görülen yönetmen Mesut Uçakan twitter hesabı üzerinden, “İstanbul kültür ve sanat demek. Kültür ve sanat hakikate aşık. Toplumu bu aşka muhtaç gören biri olarak Esenler’i kültür sanat merkezi haline getiren M. Tevfik Göksu’yu İstanbul’un başında görmek doğrusu pek keyifli olurdu” sözleriyle İBB adaylığı için M. Tevfik Göksu’yu desteklediğini duyurdu.

MESUT UÇAKAN KİMDİR?

Sinemaya 1977’de adım atan ve 1978’de senaryosunu da yazdığı “Lanet” adlı filmi sinemaseverlerle buluşturan usta yönetmen, “Reis Bey”, “İskilipli Atıf Hoca / Kelebekler Sonsuza Uçar”, “Kavanozdaki Adam”, “Yalnız Değilsiniz”, “Ölümsüz Karanfiller” ve “Anka Kuşu” adlı filmleriyle tanınıyor.

Yönetmen, yapımcı ve senarist Yücel Çakmaklı ile “Milli Sinema”nın öncü isimleri arasında yer alan Mesut Uçakan, izleyiciyle buluşmayı bekleyen “Suveyda” adlı son filminde 11 yaşında Hadim’in hafız olma çabalarını ve Anadolu’nun bir köyünde 1930 ve 1940’lı yıllarda yaşananları ele alıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

seventeen − eight =