Ana Sayfa EĞİTİM POLİSTEN OKUL SERVİSİ DENETİMİ

POLİSTEN OKUL SERVİSİ DENETİMİ

Okunma Sayısı 9
0

Esenler Polis ekipleri yeni eğitim yılının başlaması ile birlikte Tacirler Özel Eğitim Uygulama Okulu önünde uygulama yaparak özel öğrenime ihtiyaç duyan öğrenci ve velilerin yanında oldu. Polis ekipleri okul servislerini denetlediler.

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Büro Amirliği ekipleri  “OKUL YOLUNDA HER ŞEY YOLUNDA” sloganıyla gerçekleştirdikleri denetimlerde okul servis araçları durdurularak kontrol edildi. Ekipler, kurallara uyulup uyulmadığı, araç içerisinde bulunması gerekenler ve evrak kontrolleri yaptı. Okul Servis Araçları Yönetmeliği’ne göre bilgilendirilen sürücüler, ayrıca emniyet kemeri kullanımı, hız ihlali yapmamaları, öğrenci indirme bindirme kurallarına uymaları hususlarında da uyarıldı.

Ekipler, sabah saatlerinde okul önünde öğrenci servislerini denetleyerek bir eksiklerinin olup olmadığını, servis hosteslerinin bulunup bulunmadığı gibi konularda inceleme yaptı. Eksiği bulunan servislere uyarılarda bulunuldu ve süre verildi. Polis yetkilileri, tüm Esenler’de huzurlu ve güvenli bir eğitim öğretim yılının geçmesi için bu tür denetimler ile birlikte okul çevrelerinde güvenliğe yönelik uygulamaların artırıldığını vurgulayarak, “Bu çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Vatandaşların da şüphelendikleri her konuda bizi uyarmalarını bekliyoruz” dediler.

Trafik Büro Amiri Ekipleri, “İlçemizde trafiği rahatlatmak, çocuklarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, öğrenci velilerimizin çocuklarını okullara emniyetli bir şekilde gönderdiklerine emin olmaları için denetimlerimizi sıklıkla yapacağız. Yalnız okullarda değil tüm ilçede trafik denetimlerini yapıyoruz. Yarından itibaren motor kuryeler ve diğer araçların denetimine devam edeceğiz. Bizler halkın huzur ve güveni için varız” dediler.

Öğrenci velileri de denetimlerden son derece memnun kaldıklarını belirttiler ve, “Polisimize teşekkür ediyoruz. Onları yanımızda görmek bizlere güven veriyor. Denetimlerin sürekli olmasını rica ediyoruz” diye konuştular.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz