Ana Sayfa ESENLER ŞUBAT’TAKİ KAZASININ SIR PERDESİ ARALANDI

ŞUBAT’TAKİ KAZASININ SIR PERDESİ ARALANDI

Okunma Sayısı 30
0

de emniyet şeridinde trafik kazasına ilişkin işlem yapan polis aracına arkadan çarparak Ferdi Ağdaş’ın (43) ölümüne, polis memuru Muhammet Bektaş’ın yaralanmasına sebep olan sürücü Berivan Yıldırım’ın (23) kazadan önce bir eğlence mekanında alkol aldığı görüntüler ortaya çıktı. Bilirkişinin hazırladığı raporda Berivan Yıldırımın asli kusurlu olduğu belirtildi.

Esenler’de 1 Şubat 2023’te meydana gelen kazada, Tem yolu Esenler mevkiinde bariyerlere çarparak hasarlı kaza yapan Ferdi Ağdaş (43) ve kaza ile ilgili işlem yapan polis aracına arkadan çarparak, Ferdi Ağdaş’ın ölümüne, polis memuru Muhammet Bektaş’ın ise yaralanmasına neden olan sürücü Berivan Yıldırım’ın yargılanmasına devam edildi. Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Berivan Yıldırım bulunduğu cezaevinden getirilirken maktulün ailesi ve taraf avukatları da salonda hazır bulundu. İlk duruşmada ki savunmasında pişman olduğunu, maktulün ailesinden ve müştekiden özür dilediğini söyleyen Berivan Yıldırım, “Ben alkol almadım.

Yanımdaki arkadaşım Zehra alkol aldı. Olay tarihinde kar yağışı başlamıştı. Zehra kötüydü araç sürerken bir yandan ona bir yandan da yola bakıyordum. Yaklaşık 110 kilometre hızla gidiyordum. Yaklaşık 15 dakika bu şekilde gittim daha sonra bir polisin eli ile dur işareti yaptığını gördüm. Otobanda polisi görünce şaşırdım ve frene bastım. Bunun üzerine aracın kontrolünü kaybettim. Araç sağa sola savrulmaya başladı. İlk olarak sert bir şeye çarptım. Daha sonra birkaç şeye çarparak durabildim. Aracın içerisinden beni vatandaşlar çıkardı. Ben sadece polis memuruna çarptığımı düşünmüştüm. Polis memurunun yanına giderek iyi olup olmadığını sordum ve hızlı olduğumu söyleyerek hakkını helal etmesini istedim. Çarptığım kişinin polis olduğunu gördüğüm için korktum ve şoka girdim. Bu nedenle olay yerinden ayrıldım. Ben, benden önce orada bir kaza olduğuna ilişkin bir uyarı levhası görmedim. Polisin elinde aydınlatma cihazı da görmedim. Benim direksiyon hâkimiyetimi kaybetmemin sebebi kardır” dedi. Öte yandan Berivan Yıldırım’ın (23) kazadan önce bir eğlence mekanında alkol aldığı görüntüler ortaya çıktı. Mahkemenin talebi üzerine bilirkişinin hazırladığı rapora göre, Berivan Yıldırım’ın asli kusurlu olduğu belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

4 × 4 =