Ana Sayfa ESENLER OKÇULAR ÖDÜLLENDİ

OKÇULAR ÖDÜLLENDİ

Okunma Sayısı 45
0

Esenler’de 100 profesyonel sporcunun katıldığı Unicup Okçuluk Turnuvası’ düzenlendi. 100 profesyonel sporcunun yarıştığı turnuvada dereceye girenler ödüllerini, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’dan aldı.

 Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Millet Bahçesi Salon Sporları Merkezi’nde üniversiteli öğrenciler ve çeşitli okçuluk takımları arasında ‘Unicup Okçuluk Turnuvası’ düzenlendi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılımıyla gerçekleşen turnuvada 10 üniversite takımı, 6 belediye kulübü, 8 okçuluk kulübünden olmak üzere toplamda 100 profesyonel sporcu yarıştı. ‘Klasik Yay Büyükler’ ve ‘Makaralı Yay Büyükler’ kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmada, milli sporcular da kıyasıya mücadele etti.

DERECEYE GİRENLERE PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ

Turnuvada konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Okçuluk geleneksel sporlarımızda istikameti en çok belli olan sporlardan bir tanesidir.” diyerek özetle şunları söyledi: “Bir okçuda olması gereken en temel vasıf ilk olarak istikametini iyi tayin edecek, ikicisi çok dikkatli olacak, üçüncü en hafif rüzgârda bile istikametinden sapmayacak. Hayatınız okçuluğunuz gibi istikameti düzgün, sağdan soldan gelen rüzgârlara savrulmayan, inandığınız ilkeleriniz ve değerleriniz üzerine sabit, hayatınız okçuluğunuz gibi attığınız her bir ok da hedefine ulaşan başarılı bir hayat olsun. Hepinizi tebrik ediyor başarılar diliyorum.”

Turnuvada dereceye giren sporculara madalya ve para ödüllerini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu verdi. Yarışmada birinci olan sporculara 4 bin, ikincilere 3 bin ve üçüncülere 2 bin lira para ödülü takdim edildi.

Turnuvaya katılan sporcu İbrahim Gülaçar, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcusuyum. 15 yıldır okçuluk yapıyorum. Milli sporcuyum. Çok güzel bir organizasyon. Madalya kazanmak bizim için önemli. 3’üncülük benim için teselli oldu. Daha iyisi için çalışacağım. Bu tarz organizasyonların belediye tarafından yapılması daha özenli ve güzel oluyor” şeklinde konuştu.

Okçuluk sporuyla 7 yıldır ilgilenen Gizem Özkan ise, “Okçular Vakfı’ndan katılıyorum. Güzel bir yarışmaydı. Birinci oldum. Belediye Başkanımızdan ödülümü aldım. Okçuluk güzel bir spor. Odağı geliştiriyor ve birçok faydası var. Okçulukla 7 yıldan beri ilgileniyorum. Birçok yarışmaya katıldım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

19 − 8 =