Ana Sayfa EĞİTİM ‘ROBOT YARIŞLARI’ RENKLİ GEÇTİ

‘ROBOT YARIŞLARI’ RENKLİ GEÇTİ

Okunma Sayısı 37
0

Esenler Belediyesi, gençlerin kendilerini robotik alanda geliştirmesi ve diğer öğrencilerle yarışarak seviyelerini görmesi için ‘1. Esenler Robot Yarışları’ düzenledi. Türkiye genelinde 30 farklı liseden 800 öğrencinin katıldığı yarışmada, 17 farklı kategoride ödül dağıtıldı.15 Temmuz Millet Bahçesi robot yarışmasında renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye genelinde 30 farklı lisenin robot teknolojisi tutkunu öğrencilerinden oluşan takımlar, 2 gün boyunca otonom görevler, sürücü kontrolündeki görevler ve robotlarını dengede tutma gibi 17 farklı kategoride kıyasıya mücadele etti. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılımıyla gerçekleşen yarışmada Türkiye çeşitli yerlerinden 800 liseli genç bir araya geldi.

Esenler Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün organize ettiği, geleceğin teknolojisi ve inovasyonunun heyecan verici bir vitrini olan ‘1. Esenler Robot Yarışları’, 11-12 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Müsabakaların ardından ödül töreni düzenlendi.

Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi Etkinlik Alanı’nda gerçekleşen yarışların kazanan takımları Eagles, Conquera, Yal Thunders oldu.

ÖDÜL ALAN TAKIMLAR

Çaylak İlham Ödülü – Yal Thunders

Takım Ruhu Ödülü – Team Forza

Girişimcilik – Saintech

Jüri Özel Ödülü – LavenderRobotics

Etki Ödülü – Conquera

Görüntü Ödülü – FMWill

Kontrolde Yenilik Ödülü – Sparc

Otonom Ödülü – Flare

Kalite Ödülü – IORobot

Endüstriyel Dizayn Ödülü – Eagles

Duyarlı Profesyonellik Ödülü – Golden Horn

Mühendislikte Mükemmellik Ödülü – CygnusRobotics

Mühendislikte İlham Ödülü –  TechtoliaRobotics

Çaylak All-Star Ödülü – Callister

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

four + nine =