Ana Sayfa EĞİTİM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ÖĞRETMENİM!

GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ÖĞRETMENİM!

Okunma Sayısı 22
0

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmen olmasının yıl dönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü, İstanbul’da çeşitli programlar ile kutlanıyor. Bu kapsamda İstanbul Valisi Davut Gül’ün katılımı ile 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Esenler Belediyesi iş birliğinde “24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı” gerçekleştirildi.

Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki programa; Vali Yardımcısı Mustafa Kaya, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topcu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu, Esenler Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, ilçe protokolü ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan programda, Vali Gül, Esenler Belediye Başkanı Göksu, İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. Yentür ve Emekli Öğretmen Rana Özden birer konuşma yaptı.

“BİR VELİ OLARAK TÜM ÖĞRETMENLERİMİZE EMEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Vali Gül, “Hayatımızda tesadüfe yer olmadığına inan bir ülkeyiz. Yaşadığımız ülke, mesleğimiz, evlilik ve arkadaşlıklarımız Yaradan’ın bize çizdiği yol üzerine yaptığımız seçimlerden biri. Öğretmenlik, insanın başına gelecek en güzel ve değerli işlerden biri. Türkiye Yüzyılı’na girdik. 250 milyar doların üzerinde ihracatı olan bir ülke konumundayız. Bugün, dünyanın 20 büyük ülkesinden biriyiz. Beşeri sermaye ile buraya geldik. Beşeri sermaye eğitimli olmazsa hiçbir işe yaramaz. Bunun temelinde ise öğretmenlerimiz var. Bir veli, eş ve vali olarak yaptığınız katkıları ve pozitif etkileri hayatımızda görüyorum, her birinize emekleriniz için teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte İstanbul’umuzda Türkiye Yüzyılı’nda hedeflediğimiz konuma ulaşmak için çalışacağız ve bu yolda birlikte yürüyeceğiz. Birlikte yapamayacağımız ve başaramayacağımız hiçbir iş yok. Geleceğe ümitle bakacağız. Şehit Aybüke öğretmenimiz başta olmak üzere şehit öğretmenlerimize ve hayatını kaybeden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Makamları âli olsun. Rabbim cennetinde buluştursun. Hayatta olan öğretmenlerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  önderliğinde eğitimde yapılan hamleler artarak sürmeye devam edecek. Öğretmenler gününüzü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Programda İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Canım Öğretmenim” temalı yarışmada resim, şiir ve kompozisyon dalında birinci olan öğrencilere ödülleri, 8 öğretmene ise emeklerinden dolayı hizmet şeref belgesi, Vali Gül tarafından takdim edildi.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Müzik Akademisi tarafından Oda Orkestrası müzik dinletisi, “100 Yıllık Meşale” müzikli drama gösterisinin gerçekleştirilmesi ve aday öğretmenlerin yemin töreni ile program sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz