Ana Sayfa EĞİTİM ESKAT’TAN HAYAT KURTARACAK EĞİTİMLER

ESKAT’TAN HAYAT KURTARACAK EĞİTİMLER

Okunma Sayısı 41
0

ESKAT, Ressam Şevket Dağ İlkokulu öğrencilerine “Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimi” verdi. Öğrenciler, afet öncesi, afet anında ve sonrasında yapmaları gerekenleri uygulamalı olarak öğrendi.

Esenler Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), olası afetlere karşı öğrencileri bilinçlendirmek, aynı zamanda afet öncesi, afet sırası ve sonrasında nasıl davranılması gerektiğini hakkında farkındalık oluşturması amacıyla Tahliye Tatbikatı gerçekleştirdi.

ESKAT eğitmenleri ve afet gönüllüleri tatbikatlar öncesi öğrencilere; ESKAT eğitmeni afet bilinci, toplanma alanları, psikolog destek ekipleri, afet çantasının hazırlanması ve tahliye konularında bilgi verildi. Bina tahliyesinin nasıl yapılacağı, afet ve acil toplanma alanında nelere dikkat edilmesi gerektiği ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Toplanma alanında yapılacak işlemler anlatıldıktan sonra afet ve acil durum aracındaki malzemeler öğrencilere anlatıldı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz