Ana Sayfa ESENLER ‘GÖKSU ESENLER’E DEVAM’ İDDİASI

‘GÖKSU ESENLER’E DEVAM’ İDDİASI

Okunma Sayısı 43
0

Siyasi kulislerde Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun partisi tarafından yeniden Esenler Belediye Başkan adayı olarak gösterileceği iddia ediliyor. AK Parti’nin İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını 21 Ocak Pazar günü açıklayacağı belirtiliyor.

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için en çok dillendirilen isimlerden birisi olan Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu’nun yeniden Esenler’den aday gösterileceği iddiaları siyasi kulisleri hareketlendirdi. AK Parti’nin İstanbul adayının Murat Kurum olarak ilan edilmesinden sonra şimdi gözler ilçe adaylarına çevrildi. En çok merak edilen isimlerden birisi de 3 dönem kuralına takılan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu. İsmi Başakşehir Belediye Başkanlığı ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için de gündeme gelen Göksu’nun bunlara sıcak bakmadığı belirtiliyor. Esenler’de AK Parti’ye yakın siyasi gözlemciler, M. Tevfik Göksu’nun 3 dönemdir Esenler’de çok büyük projelere imza attığı ancak daha yapacak çok işinin olduğunu ve yeni yeni gün yüzüne çıkan kentsel dönüşüm, spor tesisleri, teknokent, Akıllı Şehir, Güvenli Şehir, yeni millet bahçeleri gibi dev projeleri bitirmek için Esenler’de kalmayı tercih edeceğini ileri sürüyorlar.

AK Parti’nin İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını 21 Ocak 2024 Pazar günü açıklayacağı belirtiliyor. Çok büyük bir sürpriz olmazsa 3 dönemdir Esenler’de oyunu artırarak yoluna devam eden M. Tevfik Göksu’nun 4. Dönem için de Esenler’den aday gösterileceğini ileri süren yorumcular, “AK Parti yetkilileri zaman zaman (bazı adaylar için 3 dönem kuralı esnetilebilir) açıklamalarında bulunuyor. İstanbul’daki AK Partili ilçe belediyeleri arasında en yüksek oyla seçilen Göksu için bu kural niye esnetilmesin? En çok hak eden başkanlardan birisidir. Kendisi istedikten sonra kesinlikle Göksu Esenler’de devam edebilir. Öyle de olacağını göreceğiz” ifadelerini kullanıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

5 × three =