Ana Sayfa ESENLER ESENLER ESNAF ODASI’NDA NELER OLUYOR? YÖNETİCİLERİ BİRBİRİNE GİRDİ!

ESENLER ESNAF ODASI’NDA NELER OLUYOR? YÖNETİCİLERİ BİRBİRİNE GİRDİ!

Okunma Sayısı 17
0

 

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar odasında karşılıklı suçlamalar kavgaya dönüştü.  İddiaya göre yapılan Ocak ayı Yönetim Kurulu toplantısında, Başkan Şükrü Şahin ile yönetici Fuat Saka arasındaki söz düellosu yumruklu kavgaya dönüştü.

11 üyeden oluşan Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimi, bir yıl önce yapılan Kefalet Kooparatifi seçiminden önce başlayan karşılıklı suçlamalar seçim sonrası önlenemez boyuta ulaştı. Yönetim Kurulu’nun 9 üyesi Başkan Şükrü Şahin’e adeta kazan kaldırdı. İddiaya göre odalar ayrıldı, üyeler birbirlerine selam verip almıyorlar. Esnaf odasında gerginlik, karşılıklı suçlamalar ve şok iddialar her geçen gün büyümeye devam ediyor.

VE YUMRUKLU KAVGA…

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda 2024 Ocak ayı Yönetim Kurulu toplantısında Başkan Şükrü Şahin’e yönetim kurulu üyesi Fuat Saka’nın yaptığı suçlamalar bardağı taşıran son damla oldu. . İddiaya göre toplantıda Saka’nın Başkan Şahin’e “Yolsuzluk yaptın, odaya aidat borçlarını ödemedin” şeklinde suçlamalarda bulunması Başkan Şahin’i çileden çıkardı. Toplantı sonrasında Fuat Saka’nın sinirli bir şekilde gelen Oda Başkanı Şükrü Şahin bir anda Fuat Saka’yı yumruklamaya başladı. Saka da karşılık verince karşılıklı yumruklaşmalar diğer oda çalışanlarının ve yönetim kurulu üyelerinin araya girmesi ile sona erdi.

YÖNETİCİLERDEN KINAMA

Kavga sonrası Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın bazı yönetim kurulu üyeleri basına bir kınama açıklaması yaptı. Açıklaması şöyle: “Geçmiş dönemde yapılan usulsüzlüklerle ilgili yönetim kurulumuzda tartıştık, başkanımıza bu konularda hesap vermesini söyledik. Suçlamanın hedefinde olan başkan yapılan eleştiriler dolaysıyla gerildi ve toplantı sonrası bu gerginlik arkadaşımızın yumruklu saldırısına kadar geldi. İlk yumruğu vuran başkanın yaptığı bu hareketi kendilerine yakıştırmadığımız gibi kınıyoruz. Bizler odamızın yöneticileriyiz, esnafımızın haklarını korumak görevimizdir. Başkana yapılan suçlamalar yargıya taşındığı için yargının kararını bekleyeceğiz. O da başkanımız ama yapılan bir yanlış varsa, o yanlış esnafımıza bir zarar getiriyorsa biz o yanlışın üstünü kapatmak değil, hesabını sormak görevimizdir”.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz