Ana Sayfa ESENLER KAVUNCU’DAN ESENLER ÇIKARMASI

KAVUNCU’DAN ESENLER ÇIKARMASI

Okunma Sayısı 33
0

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Satuk Buğra Kavuncu, seçim çalışmalarına Esenler’de devam etti.

Kavuncu, Esnaf Odası Başkanı Şükrü Şahin ve yönetiminin öneri ve sorunlarını dinledi.

Kavuncu; Türkiye’de bir deprem gerçeği yaşandığını ve bunun ihmal edildiğini belirterek acilen Deprem Yasası çıkarılması gerektiğini söyledi.

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Satuk Buğra Kavuncu ve İYİ Parti Esenler Belediye Başkan Adayı Şeh Ömer Kara seçim çalışmaları kapsamında Esenler’de ziyaretlerde bulundu.

Seçim çalışmaları kapsamında Esenler’e gelen İBB Başkan adayı Satuk Buğra Kavuncu, İYİ Parti Esenler ilçe Başkanı Hakan Turan, Esenler Belediye Başkan Adayı Şeh Ömer Kara  ve partililerle bir araya geldi.

İlçe Başkanlığı binasında partililerle istişare eden İBB Başkan adayı Satuk Buğra Kavuncu, Esenler Belediye Başkan Adayı Şeh Ömer Kara, İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Hakan Turan ve beraberindeki parti yöneticileri ile esnaf ziyaretleri yaparak Esenlerlilerle istişare etti.

Seçim çalışmaları kapsamında STK’lara da ziyarette bulunan İBB Başkan adayı Satuk Buğra Kavuncu, İYİ Parti Esenler Belediye Başkan Adayı Şeh Ömer Kara ve beraberindeki partililer, Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı, Şoförler ve Minibüsçüler Esnaf Odası’nı ve Adem Baştürk Kapalı Salı Pazarı’nı ziyaret etti.

Başkan adayları Kavuncu ve Kara ile beraberindeki heyet, Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyarette Oda Başkanı Şükrü Şahin’le görüştü, üyelerin öneri ve şikayetlerini dinledi.

DEPREM YASASI ÇIKARILMALI

İBB Başkan adayı Satuk Buğra Kavuncu Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda deprem konusuyla ilgili soruları yanıtladı.

Türkiye’de bir deprem gerçeği yaşandığını ve bunun ihmal edildiğini anlatan İBB adayı Kavuncu, “Bir çocuğun babasına yalvardığını duyduk, beni kurtar diye. Allah daha büyük acı veremezdi insan evladına. Yani Baba beni kurtar diye diye ölen çocuklar vardı. Hala bir şey yapılmıyorsa bak demek ki bu siyasetçi ve millet özellikle siyasetçiler bu işin farkında değil. Ben geçmiş dönemi inceledim. Geçmişte de bu konu ilk konu, tek konu.” dedi.

Rakipleri İBB adayları İmamoğlu ve Kurum’un İstanbul’da acil olarak 650 bin konutun kentsel dönüşümünü yapacaklarını söylediğini belirten Kavuncu, bunun imkansız olduğunu söyledi.

15 YILLIK PROGRAM

Yaşanan deprem gerçeğine acil çözüm gerektiğini ve hükümetin bu konuda siyaset yapmaması gerektiğine dikkat çeken İBB adayı Kavuncu, “Deprem yasasını çıkaracaksın. Çözüm için 5+5+5 ya da 10+5 olmak üzere 15 yıllık program hazırlayacaksın. Bu yasa ile beraber İstanbul’un şehremini, valisini yetkilendireceksin bir araya gelecekler bu işi bir araya geleceksiniz birlikte yöneteceksiniz diye talimat vereceksin. Hükümet, yerel yöneticiler ve bakanlıklara yetki verecek. Vali, Belediye Başkanı ve ilgili bakanlar bir araya gelecek. Hükümet diyecek ki; bir araya geleceksiniz ve oturacaksınız konuşacaksınız. Bu işi birlikte yöneteceksiniz diyecek. Çünkü bir araya gelemiyorlar. Yani ortak bir komisyonda çalışsınlar.  Öteki türlü olmuyor. Böyle bir şey olur mu? 5 yıl 10 yıl bu deprem kanunu çerçevesinde ne yaparlarsa yapsınlar birlikte beraberce çalışmak zorunda olacaklar öteki türlü olmaz.” diye konuştu.

Başkan adayları Kavuncu, Kara ve beraberindeki heyet, Şoförler ve Minibüsçüler Esnaf Odası’nı da ziyaret etti.

SEMT PAZARI’NDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Daha sonra Esenler Kapalı Semt Pazarı’na giden İBB Başkan adayı Satık Buğra Kavuncu ve İyi Parti Esenler Belediyesi Başkan Adayı Şeh Ömer Kara hem pazarcı esnafı hem de vatandaşlarla sohbet etti, oy istedi.

‘BİZE İFTİRA ATIYORLAR’

Pazar ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kavuncu, seçime sayılı günler kala çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, gazetecilere teşekkür etti.

İYİ Parti adaylarının çalışmadığı ve sahaya inmediğine dair kasıtlı bir algı oluşturulmak istendiğini belirten Kavuncu, emek veren, koşturan kişilere siyasi menfaat için iftira atılmasının çok ağır olduğunu ve bu anlayışı şiddetle reddettiğini vurguladı.

‘ÇALIŞMALARIMIZ SABOTE EDİLİYOR’

Sahada yapılan çalışmalarının iki parti tarafından sabote edildiğini de ifade eden Kavuncu; “Bize iftira atıyorlar. Bu iftiraları atanlarda da şöyle bir ortak özellik var; diyorlar ki ‘Buğra Kavuncu’nun çalışması bir adayın işine yarar ya da öteki adayın aleyhine olur.’ Bu Türk siyasetinin geldiği çıkmaz sokaktır. Türkiye’de sadece iki siyasi parti yoktur. Türkiye AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden ibaret değildir. Kendileriyle olanların yaşadığı, başkalarının nefes almaya bile hakkının olmadığı bir anlayışı şiddetle reddediyoruz. Onun için bir İddia ortaya koyduk ve 81 ilde adaylarımızı çıkardık. Biz hiçbir İttifak’ın yanında değiliz İstanbul büyükşehir Belediyesi’nde bir adayımızın olması iyi parti olarak tüm Türkiye’ye ne kadar ciddi olduğumuzu göstermektedir. İYİ Parti, Cumhur ittifakına kayıyormuş orayla hareket edip burayla hareket edecekmiş bunlar yalan. Bizim çizgimiz belli. Yolumuza devam edeceğiz.” Sözlerine yer verdi.

‘5 YILDAN CHP, 20 YILDAN AK PARTİ SORUMLU’

İstanbul’un trafik probleminin son 5 yılda kötüye gittiğini söyleyen Kavuncu, depreme hazırlık konusunda da gerekli çalışmaların yapılmadığını, bundan son 5 yılda Cumhuriyet Halk Partisi’nin, önceki 20 yıldan ise AK Parti’nin sorumlu olduğunu söyledi.

İYİ Parti olarak ‘hür ve müstakil’ siyaset yapmayı sürdüreceklerini kaydeden Kavuncu, sohbet ettiği vatandaşlardan oy istedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

two + fourteen =