Ana Sayfa ESENLER GÖKSU ODA TV’DEN İLGİNÇ İSTEKTE BULUNDU  

GÖKSU ODA TV’DEN İLGİNÇ İSTEKTE BULUNDU  

Okunma Sayısı 44
0

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, kendisini hedef alan Oda TV adlı internet sitesinden ilginç bir istekte bulundu. Göksu bu ilginç isteği ilk defa yaptı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Oda TV’nin hakkında yaptığı “Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun ‘Gök’ merakı” başlıklı haberini yalanlayarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

İnternet haber sitesi Oda TV’nin dün servis ettiği “Tevfik Göksu’nun ‘Gök’ merakı” başlıklı “özel haberinde” Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu hakkında ağır suçlamalarda bulundu.

NE TARİH VAR NE DE BELGE

Ali Haydar Kılıç imzası ile yayınlanan haberde, “AKP’li Tevfik Göksu’nun yönettiği Esenler’de Göksu’nun soy ismini çağrıştıran, “Gök” kelimesinden türetilen sokak isimleri dikkat çekiyor. Öte yandan, AKP’li eski bakanların isimlerinin yer aldığı cadde isimlerinin de kaldırdığı ortaya çıktı.” ifadeleri kullanılırken, söz konusu ‘iddiaların‘ kaynak ve tarih verilmeden kesin bir dille yazılması dikkat çekti.

‘NASIL YALAN HABER YAPABİLİRİZ?’

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, siyasi olarak hedef alındığı habere karşı jet hızında bir açıklama yaptı. Göksu sosyal medya hesabından konu ile ilgili yaptığı açıklamada Oda Tv adlı internet sitesinin yalan haberine ateş püskürdü. M. Tevfik Göksu paylaşımında şu görüşlere yer verdi.

“Oda TV’deki arkadaşlar oturdular, düşündüler ‘bugün Tevfik Göksu hakkında nasıl yalan haber yapabiliriz?’ dediler ve bu komik habere imza attılar.

Arkadaşlar;
Sayın Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın ve değerli siyasi büyüklerimizin isimlerinin olduğu caddelerimiz 15 Temmuz Mahallemizdedir ve isimler mevcudiyetini korumaktadır.

ESENLER İLÇE OLMADAN ÖNCE VERİLMİŞTİR

‘G’ ve ‘Gök’ ile başlayan sokaklarımız ise Havaalanı Mahallemizdedir ve bu sokakların isimleri de daha Esenler ilçe olmadan önce verilmiştir. Benim görevim ise 2009 yılında başlamıştır.

GÖKSU’NUN SİTEDEN İLGİNÇ İSTEĞİ

Bu haberi hazırlayan sevgili arkadaşlar, oturduğunuz yerden yalan haber yaparken komik duruma düşüyorsunuz!

Bu haberinizi yalan haberciliğinize ibret-i alem için kaldırmayın. Unutmadan gerekli adli işlemleri de başlatıyorum, haberiniz olsun.”

Yalan ve yanlış haberin her muhatabı, haberin siteden kaldırılmasını ister, hatta bu konuda mahkeme kanalıyla haberin kaldırılması kararını aldırırken M. Tevfik Göksu tam tersini yaptı. Göksu “Yalan haberciliğinize ibret-i alem için kaldırmayın” dedi.

  1. Tevfik Göksu önceki yıllarda kendisi hakkında yalan haber yapan Oda TV’nin de aralarında bulunduğu internet siteleri, gazete ve televizyon temsilcileri için özel “Hodri meydan. Her iddianıza cevap vereceğim. Yüreğiniz yetiyorsa bekliyoruz” diyerek basın toplantısı düzenlemiş ancak davet edilen hiçbir basın kuruluşu gelmemişti.

CADDE VE SOKAKLARI DA PAYLAŞTI

Tevfik Göksu, paylaşımında haberde 15 Temmuz Mahallesi’ndeki cadde ve sokak isimlerinin kaldırıldığı iddia edilen fotoğrafları da paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

10 + 18 =