Ana Sayfa ESENLER ULTRASLAN’DAN ESENLER’E DEV GS BAYRAĞI

ULTRASLAN’DAN ESENLER’E DEV GS BAYRAĞI

Okunma Sayısı 13
0

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan Esenler, Dörtyol Meydanı’na dev bir GS bayrağı astı. Taraftarlar, “İnşallah gelecek yıl beşinci yıldızın olduğu daha büyük bayrağı asacağız” dediler.

Bu sezen Süper Lig’de 102 puanla şampiyonluk ipini 24. kez göğüsleyen Galatasaray’ın Eseler’deki taraftar grubu ultrAslan Esenler şampiyonluk anısına Esenler’e dev bir GS bayrağı astı. Dörtyol Meydanı’nda Atatürk heykelinin arkasında dalgalanmaya başlayan bayrağı GS taraftarı gurur ve coşkuyla, diğer takımlara gönül verenler ise gıpta ile izliyor.

SENEYE DAHA BÜYÜĞÜNÜ

Esenlerli GS taraftarları 24’üncü şampiyonluk hatırası olarak bu bayrağı astıklarını belirterek, “Gelecek sezon da biz şampiyonuz. O zaman bu 4 yıldızlı bayrağı 5 yıldızlı yapacağız ve daha büyüğünü asacağız. Bu gururu tüm Cimbom camiasına yaşatmak istiyoruz” diye konuştular.

5 ŞAMPİYONLUK ÖNE GEÇTİ

GS, 66. sezonu oynanan ligde 24. kez şampiyon olmuştu. Ligde en fazla şampiyon olan takım konumundaki sarı-kırmızılılar, en yakın takipçisi Fenerbahçe’nin (19) 5 şampiyonluk önüne geçti.

Sezon boyunca birçok rekoru tarihe gömen sarı-kırmızılı ekip, ayrıca Süper Lig tarihinde üç haneli puan toplayan ilk takım oldu. Süper Lig’de puan rekoru 1988-1989 sezonunda 93 puan toplayan Fenerbahçe’ye aitti.

BEŞİNCİ YILDIZA YAKLAŞTI

Galatasaray, Süper Lig’de bir şampiyonluk daha alması durumunda beşinci yıldızı takacak. Formasında 4 yıldız taşıma hakkına sahip tek takım olmayı sürdüren sarı-kırmızılı ekibin beşinci yıldızı kazanmasına bir şampiyonluk kaldı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE PLAY-OFF

Galatasaray, elde ettiği şampiyonlukla UEFA Şampiyonlar Ligi’nde play-off oynayacak. Sarı-kırmızılı ekip, 2024-2025 sezonunda 36 takım arasına kalabilmek için play-off turunda mücadele edecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz

fourteen + ten =