Ana Sayfa ESENLER Esenler’de Muhtarlar Toplantısının 287’incisi Gerçekleşti

Esenler’de Muhtarlar Toplantısının 287’incisi Gerçekleşti

Okunma Sayısı 1135
0

Esenler’de her ay düzenlenen ve ilçe yetkililerinin katıldığı Muhtarlar toplantısının 287’incisi Davutpaşa Mahalle Muhtarı Apdullah Pehlivan’ın ev sahipliğinde tarihi Özlem Köftecisinde gerçekleşti.

Toplantıya Esenler İlçe Kaymakamı Hulisi Şahin, Esenler Belediye Başkan yardımcısı Nihat Karataş, Kaymakamlık yazı işleri Müdürü Medi Daş, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bolat ve Asayiş den sorumlu Komiserlerin yanı sıra mahalle Muhtarları katıldı.

 

 

Toplantıda Muhtarlar adına söz alan Turgut Reis mahalle Muhtarı Mustafa Güven, Her ay düzenlediğimiz ve 287’incisi düzenlediğimiz toplantımıza ev sahipliğini yapan Davutpaşa mahalle Muhtarımıza teşekkür ediyor, İlçemizde yeni atanan ilçe Emniyet Müdürümüz Hakan Bolat’a da yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bolat ise bu toplantıya ev sahipliğini yapan Davutpaşa mahalle Muhtarı Abdullah Şengül’e teşekkür ederek burada ilk haftam olmasına rağmen insanları gayet samimi görüyorum, iletişim halinde olarak birlikte başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum dedi.

 

Esenler İlçe Kaymakamı Hulisi Şahin yaptığı konuşmada, bildiğiniz üzere Cihat Dağdeviren müdürümüz Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne atandı, Hakan Bolat ise Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğüne atandı. Bizim muhtarlarımız ve kamu kuruluşları arasında bulunan güçlü iletişim ve koordinasyon  Hakan bey zamanında da artarak devam edecektir diyerek, yeni eğitim öğretim yılına girmek üzereyiz, herhangi bir sorun olduğunda hızlı bir şekilde olaylara müdahale etmeliyiz dedi. Sözlerini sürdüren Kaymakam Şahin’ Özellikle İçişleri bakanlığımızın talimatı ile okul çevrelerindeki çalışmaları artıracağız. Uyuşturucu ile mücadele bizim önceliğimizdir. Okullar için kurulan MOT (Mobil Okul Timi) önemli işlere imza attı. Bu işi çok sıkı tutmalıyız. Okullar da bir sorun olduğunda anında müdahale ederek çözmeliyiz dedi.

Kemer mahallesi Muhtarı Rüstem Beyaz, dükkanlarda ki arapça yazılarının çok abartılı olduğunu bundan rahatsızlık duyduğunu söylemesi üzerine Kaymakam Şahin, bende bu durumdan rahatsızım, orada ne yazdığını bizlerde anlayamıyoruz dedi. Bunun üzerine Esenler Belediyesi Başkan yardımcısı Nihat Karataş bu gibi iş yerlerine bu durumun düzeltilmesi için tebligat yapıldığı belirtti.

HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz