Ana Sayfa ESENLER Esenler’de çöpte bebek bulundu

Esenler’de çöpte bebek bulundu

Okunma Sayısı 423
0

Esenler’de çöp toplayan temizlik görevlileri, çöplerin arasına bırakılan çantada yeni doğmuş bir bebek buldu. Sağlık ekipleri tarafından kontrolden geçirilen ve kız olduğu anlaşılan bebek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

ÇANTADAN BEBEK AĞLAMA SESİ DUYDULAR

Oruç Reis Mahallesi’nde geçtiğimiz gün çöp toplayan Esenler Belediyesine bağlı temizlik görevlileri, bir çantadan bebek ağlama sesi geldiğini duydu. Ses üzerine yerdeki çantayı açan çöpçüler, yeni doğduğu tahmin edilen bir kız bebekle karşılaştı. Bir anlık şaşkınlıklarının ardından temizlik görevlileri polise haber verdi.

  

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE TESLİM EDİLDİ

Olay yerine gelen Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı  ekipleri konuyla ilgili araştırmaya başlattı. Sağlık ekipleri tarafından kontrolden geçirilen minik kız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

”AĞLAMA SESİ OLMASA ALIP ÇÖPE ATMIŞ OLACAKTIK”

Bebeği bulan Esenler Belediyesi temizlik görevlisi İslam Özkaya, “Saat 06,30 civarında çöp toplamaya çıktık. Sokağa girince bir çanta olduğunu gördüm, yanına yaklaştığımızda bebek sesini duydum.

Dikkatli şekilde çantanın ağzını açtığımda bir bebeğin olduğunu gördüm. Üşümemesi için üzerimizdeki montu çıkarıp çocuğu sardık. Polisi ve ambulansı aradık. Görevlilere teslim ettik. Allah korusun eğer ağlama sesi olmasa belki de alıp çöpe atmış olacaktık” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz