Ana Sayfa ESENLER Kaplan: Esenler’de hala engelli sorunu var!

Kaplan: Esenler’de hala engelli sorunu var!

Okunma Sayısı 415
0

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Kaplan, her zaman engelli vatandaşların ve ilgili derneklerin yanlarında olduklarını ve bu desteklerinin süreceğini belirtti.

Engelliler konusunda Esenler ilçesinde yaşanan bazı olumsuzluklara dikkat çekilen yazılı açıklamada “Engelli insanlarımızın önündeki sorunları hep bizler oluşturduk, yani Esenler’de yaşayanlar. Hatta bunları yaparken de bir gün bizlerin de birer engelli olabileceğimizi hiç düşünmeden.” denilerek özetle şu görüşlere yer verildi:

“Esenler’de hala engelli sorunları yaşanıyor ve bu sorunların üzerine kararlılıkla gidilmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Hayatı paylaşırken tüm Esenlerli, engelli insanlarımız bu hayatın dışında görülmemelidir. Sevgi ve hoşgörü ile her sorunlarımızın üstünden gelebiliriz. Engelli insanlarımızın önündeki engelleri ortadan kaldırmak bizlerin asli görevleri olmalıdır.”

Hayata tutunmak, sosyal hayatın içinde olmak onların da haklarıdır. Esenler’de yaşayan herkese büyük görevler düşmekte, herkesi bu konuda daha duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Engelli insanlarımız, biraz anlayış ve sevgiden başka kesinlikle bir imtiyaz istememektedirler. Üzülerek belirtmeliyiz ki Esenlerimizde, engellilerimiz açısından, her geçen yıl, bir önceki yılı aratmaktadır. Esenleri daha iyi yaşanır kılmak istiyorsak ve yaptığımız işlerin hakkını vereceksek bu konuda herkese sorumluğu kadar iş düşmektedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz