Ana Sayfa ESENLER Siyasileri Partilerden centilmenlik antlaşması

Siyasileri Partilerden centilmenlik antlaşması

Okunma Sayısı 383
0

Esenler’deki siyasi parti temsilcileri Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin’i ziyaret ederek Dörtyol meydanını eşit şekilde kullanmak istediklerini bildirerek Ombudsman görevi yapmasını istediler.

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, seçim güvenliği nedeniyle önce siyasi partilerin temsilcileri daha sonra da yerel basın kuruluşları temsilcileri ile kaymakamlık konferans salonunda bir araya geldi.

Kaymakam Hulusi Şahin,”Türkiye’de bir ilki başlattık, bu yapılan anlaşma siyasi partilerimizin eseridir. Esenler’de 500 bin insanımız yaşıyor, 60 bin tanede Suriyeli vatandaşımız var. Siyasi parti ilçe başkanlarımızın yaptıkları öneriler çok anlamlı ve herkesin yararına olacaktır. İlçe başkanları bize önerilerle geldiler ve 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin güvenli ve vatandaşlarımızın rahatsız edilmeden yapılması için öneride bulundular, kendilerine teşekkür ediyorum.

 

Parti temsilcileriyle yaptığımız toplantıda, parti binaları ve seçim bürolarının çevresi ile İlçe Seçim Kurulları’nca gösterilecek yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart gibi materyallerin asılmaması, ayrıca ibadethaneler, hastaneler ile okul, yurt ve pansiyonların etrafında hoparlörlerle anons, duyuru ve propaganda yapılmaması, afiş ve pankart asılmaması konusunda mutabakata varılarak centilmenlik kararı alındı.

Yine bu karar doğrultusunda siyasi partilerimiz, meydanda stant yerleri konusunda anlaşmaya vardılar. Dönüşümlü olarak ses düzenlerini açarak, sırasıyla propaganda yapacaklar, yani seslerin birbirine karışmaması için yarım saat ara ile anons yapacaklar, müziklerini açacaklar. Bu anlaşmaya herkesin uyacağının sözünü vermeleri bizleri memnun etmiştir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz