Ana Sayfa ESENLER Tayland boksundan uyuşturucuya kroşe!

Tayland boksundan uyuşturucuya kroşe!

Okunma Sayısı 486
0

Esenler’de Muay Thai boks salonu hocası Atilla Gencer, yetiştirdiği sporcu öğrencileri ve yerel bası mensupları ile sabah kahvaltısında, neden Muay Thai ‘Tayland boksu’ yaptıklarını anlattı.

Boks salonu hocası Atilla Gencer, Tayland’da ortaya çıkan ve Muay Thai ‘Tayland Boksu’ olarak bilinen sporu kendi imkanlarıyla açtığı spor salonunda gençlere öğretmeye çalışıyor. Bu sporun gençleri zinde tuttuğunu belirten Gencer, ayrıca onların öz güvenini sağldığını ve gençlerin sağlıklı yetişmelerini, daha iyi gelişerek toplumun iyi insanları olmasına katkı sunduğunu söyledi. Gencer, Thai boks dövüşünün kavga değil, karşısındakini yaralamak ve rencide etmek için değil, sadece ve sadece spor olarak yapıldığının bilinmesini istedi.

‘GENÇLER UYUŞTURUCU BATAĞINDA

Thai boks sporunun her yaştan ve her kesimden insana hitap eden ender bir dövüş sporlarından biri olduğunu ifade eden oks salonu hocası Atilla Gencer sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üç yaşından tutun da ileri yaş seviyesinde değişik kategorilerde kız ve erkek öğrencilerimle bu sporu yapıyoruz. Birçok başarılarımız var, şampiyonluk kazanan çocuklarımla gurur duyuyorum. En büyük gururum ve başarım ise topluma sağlıklı ve temiz, ahlaklı, saygın bireyler yetiştirmektir. Şayet bunu başarabilmişsem ben buna başarı derim. Bakınız, toplumumuz kirletiliyor, gençlerimiz hastalık dersiniz, uyuşturucu mu dersiniz, madde bağımlılığı mı dersiniz bir illetin tuzağına düşmüş. Gençlerimiz yok oluyor, değerlerimiz battıkça batıyor. Bizler bu spor salonlarını açarak ve bu salonlara gençlerimizi çekerek, ilgi otağı haline getirerek, bu illetten kurtarabiliyorsak, işte o zaman başardık ve o zaman mutlu olmalıyız.
Ulu önderimizin dediği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta olur”, biz de sağlam kafaların ve sağlam vücutların var olmasına bir katkı sunma gayreti içindeyiz. Sağlık bütün canlılar için vazgeçilmezdir ve yaşamın en önemli değeridir. Sağlık olmadan hiçbir işten istenen sonuç alınamaz, hastalıklı toplumlar ise gelişemezler.

‘SOKAKLAR GÜVENLİ OLSUN’

Kazımkarabekir Mahallesi’nde, kendi imkanlarımla ve bazı ekonomisi iyi olan dostlarımızın, kurum ve kuruluşların sponsorluğunda meraklı gençlerimize bu sporu öğreterek topluma iyi insanlar kazandırmanın mücadelesini yapıyorum. Yönetenlerimizden elbette beklentilerimiz var. Bizlere daha fazla destek olmalarını istiyorum. İki tavan arasına sıkışmış, zor şartlardan kurtularak daha güzel mekanların olmasını kim istemez? Kim daha çok çocuğumuzun sokaklardan kurtulmasını istemez? Bizlere imkanlar tanınsın, olanaklar iyileştirilsin göreceksiniz, sokaklar daha güvenli, gençlerimiz daha sağlıklı, aileler huzurlu ve mutlu olacak.”

‘SPORCUYA DEĞER VERİLMELİ’

“Ülkemizin geleceğinin emanet edildiği gençlerimiz umudumuz olacaklar. Thai boks insanlara daha yakın bir dövüş sporu olarak tanınacak. Ayrıca gençlerimizin yanı sıra tüm insanlarımızın ilgisini kazanarak, sevilen bir aktivite olacak. Sporcu gençlerimiz ve biz hocalar olarak, yetkililerden ilgi bekliyoruz. Ringde başarılı olmamızın ve toplumumuzun iyi nesillere kavuşmasının yolu, spora, sporcuya, sanata sanatçıya değer verdiğimiz gün gerçekleşecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz