Ana Sayfa ESENLER Esenler’in İlk Futbol Dergisi Okuyucu İle Buluştu

Esenler’in İlk Futbol Dergisi Okuyucu İle Buluştu

Okunma Sayısı 1421
0

Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği dergisinin ilk sayısı yayınlandı.

Dergi, dopdolu içeriğiyle Esenler’de sporun nabzını tutuyor. Türkiye’nin 81 ilinden çocuk ve gencin spor yapma imkânı bulduğu Esenler’in amatör kulüpleri, daha sağlıklı nesillerin yetişmesi için adeta birbirleriyle yarışıyor.

Esenler’de bulunan 10 amatör kulübün bir araya gelerek oluşturduğu Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği dergisinin ilk sayısı tanıtıldı. “Esenlerimizde 81 ilden 1.250 futbolcumuzla biz Türkiye’yiz” kapak haberiyle çıkan dergi, adeta Esenler’de sporun nabzını tutuyor. Dergiye kapak olan haberde, Esenler’deki futbol kulüplerinde top koşturan bin 250 lisanslı futbolcunun doğum yerleri illere göre dağılımlarına yer veriliyor ve “Esenler’de 81 ilden bin 250 futbolcuyla Türk sporuna katkı sağlıyoruz” başlığı ile okuyucuya aktarılıyor.

1250 LİSANSLI GENÇ FUTBOLCU 

Dergi, Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ayhan Çınar’ın takdim yazısıyla okurlarına ‘merhaba’ diyor. Yazısında bin 250 olan lisanslı sporcu sayısını daha üst noktalara taşımanın gayretinde olduklarını belirten Çınar, ‘Esenler’de futbol oynamayan çocuk kalmasın’ sloganıyla yola çıktıklarını belirtti.

ARŞİV NİTELİĞİNDE

Kuşe kağıda baskılı, 80 sayfalık dergi, dolu içeriğiyle dikkat çekiyor. Dergide, Nihat Kahveci’den Emre Çolak’a, Erkan Kaş’tan Serkan Yavuz’a kadar Esenler’de yetişen profesyonel futbolculara da yer veriliyor.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Erdoğan Arıkan’la Spor Söyleşileri’ne konuk olan eski futbolcu Nihat Kahveci ve Hami Mandıralı’nın söyleşilerinden notlara da değinilen dergide, Esenler’in amatör kulüpleriyle ilgili de ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği bünyesinde çıkan dergi, bir yönüyle de arşiv niteliği taşıyor. Dergide, birliğin düzenlediği turnuvaların yanı sıra birçok sosyal ve sportif faaliyetler de yer alıyor.

SON TRANSFER; ÇAPKAN

Spor adına Esenler’de büyük bir boşluğu dolduracağını düşündüğümüz dergide, Esenler Yavuz Selim Spor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan Mahsun Çapkan da “Profesyonel Lige Son Transferimiz Mahsun Çapkan” başlığı ile okuyucuya sunuluyor. Esenler’den yetişen ve halen görev yapan futbol antrenörlerinin de yer aldığı Esenler Kulüpler Birliği Dergisi’nde, birliğin son iki yıllık faaliyetlerinin panoramasını da görmek mümkün.

TANITIMA YOĞUN KATILIM

Esenler’deki spor camiası tarafından büyük beğeni toplayacağı tahmin edilen Esenler Kulüpler Birliği Dergisi, 8 Ağustos 2018 Çarşamba günü, saat 16.00’da Esenler Stadyumu’nda düzenlenen programa klüp başkanları, yöneticileri, sporcular ve ailelerinde katıldığı bir sunum ile kamuoyuna tanıtıldı.

Esenler Amatör Klüpler Birliği Başkanı Ayhan Çınar ve Başkan yardımcısı Ali İhsan Tetikli, “Dergimiz Esenler ilçemize hayırlı olsun” dediler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz