Ana Sayfa ESENLER Esenler Suç İşleme Oranın da 27’inci Sırada

Esenler Suç İşleme Oranın da 27’inci Sırada

Okunma Sayısı 1469
0

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği 2018 yılı Huzur Toplantısı’nda İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bolat, Esenler’in nüfusa göre, suç ve suç işleme oranında İstanbul’un en huzurlu ve güvenli ilçelerinden birisi olduğu belirtti.

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından halk ile polis arasındaki ilişkileri geliştirmek ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çözmek amacıyla düzenlenen 2018 yılı Huzur Toplantısı, Esenler Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya; Esenler Kaymamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye meclis üyeleri, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bolat, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, belediye başkan yardımcıları, okul müdürleri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda açılış konuşması yapan Esenler Emniyet Müdürü Hakan Bolat, “Suç ve suç işleme oranında Esenler, nüfusunun yoğunluğuna rağmen 27. sırada. Aldığımız şikayetler ve yaptığımız uygulamalar ile elimizden geldiği kadar halkımızın huzuru için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“İnsanın Kendisini Yaşadığı Şehirde Güvende Hissetmeli

Başkan Göksu, “2009 yılında İstanbul’da suç ve suç işleme oranında Esenler ilk üçteydi. Bugün istatistiklere baktığımızda sonlardayız. Tabi bu Esenler için çok önemli bir değişim ve başarının adıdır. Biz belediye olarak suçun sadece polisiye tedbirlerle önleneceği düşünenlerden değiliz. Biz biliyoruz ki bunu sosyolojik, ekonomik ve hukuki boyutları var. Emniyet kendi üzerine düşeni hakikaten yapıyor. Biz emniyetimizin taleplerini elimizden geldiği kadar yerine getirmeye çalışıyoruz. Bütün mesele insanın kendisini yaşadığı şehirde güvende hissetmesidir” şeklinde konuştu.

”Hep birlikte çok çalışıp şehrimizin huzurlu halini devam ettirmemiz lazım”

Huzur Toplantısında konuşma Yapan Esenler İlçe Kaymakamı Hulisi Şahin, “Esenler’in çok güzel bir mottosu var; ‘Huzur ve Umut Şehri!’ diye. Esenler nüfusu itibariyle İstanbul’un en yoğun 11. ilçesi. Nüfusumuz ile asayiş olayları oranında lehimize ciddi bir mesafe var. Bu durum, buranın çok sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu gösterir. Diğer ilçelere baktığınızda nüfus sıralamaları ile asayiş olayı sıralamaları da ya aynı ya çok yakın. Esenler’de ise büyük bir fark var. Burada bir başarı öyküsü var. Hep birlikte çok çalışıp şehrimizin huzurlu halini devam ettirmemiz lazım.”

Kaymakam Şahin’ ” Üçyüzlü Karakol Binası Bize Yakışmıyor”

Kaymakam Şahin’ Kaymakamlık binasının hemen yanında bulunan Üçyüzlü Polis Merkezi ile ilgili konuya değinirken ”Burada bulunan karakol binası bize yakışmıyor, basında da bu konuda yer aldı, her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan bu binanın tahliyesini bir an önce yapmalıyız, bunu ivedi şekilde başka bir bölgeye taşımalıyız, Belediye Başkanımızdan bunu özellikle rica ediyorum dedi.

Bunun üzerine söz alan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ”İBB ile bir projemiz var, bunu konuşarak daha da hızlandıracağız” diyerek topu yine taca attı.

Düzenleme HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz