Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESDEF Basın İle Esenleri İstişare Etti

ESDEF Basın İle Esenleri İstişare Etti

Okunma Sayısı 1636
0

ESDEF (Esenler Dernekler Federasyonu) yeni Başkan ve yeni yönetimi ile  Esenler de  görev yapan  basın mensupları ile bir araya geldi.

HABER: SUAT TÜRKOĞLU

Kahvaltılı düzenlenen programa ESDEF’in  başkan ve başkanlardan oluşan yöneticilerinin yanı sıra yerel basın katıldı.

 

Program’da kısa bir konuşma yapan ESDEF yeni başkanı Cuma Helvacı, ‘’Yerel basın ve STK’lar  ile yakın ilişkilerde olarak Esenlere daha çok katkı sağlamayı umut ediyoruz, katkı sunarken  basın en önemli etkenlerden birisi, değerli basını yanımızda görmek istiyoruz ‘’ dedi.

SİYASİ PARTİLERE AYNI MESAFEDEYİZ

Başkan Cuma Helvacı, ” Her Derneğin farklı görüşte olan üyeleri var olduğunu biliyoruz. Biz her görüşe saygılıyız. Siyasilerle ve diğer STK’lar ile görüş alışverişinde bulunacağız ve  projelerini değerlendireceğiz.

Bizim her görüşün, her düşüncenin ve siyasi oluşumun desteğine ihtiyacımız var. Özellikle bu toplantımıza teşrif eden siz değerli basınımız ile el ele vererek Esenler halkının hizmetinde olacağız. Bazı siyasi partiler yaptığımız etkinliklerimize gelmemesi bizim çalışma azmimize engel değildir. Gelenlere de gelmeyenlere de biz giderek anlatacağız ve bir arada yaşama kültürünün egemen olmasının öncüleri olacağız” dedi.

Daha sonra ESDEF üyesi ve Esenler Rizeliler Derneği Genel Sekreteri Alpaslan Eyüpoğlu yaptığı konuşmada “Esenler’de doğup büyüyen Burak Uygur finalde
Japonya Tokyo’da devam eden ve Tokyo 2020 olimpiyatları için kota puanı verecek olan Karate 1 Premier Lig’de Kumite 67 kiloda son iki yılın Avrupa Şampiyonu
Burak Uygur’un final müsabakaları pazar gece saat 04 00 da Sports TV’de naklen yayınlanacaktır. Sonuç ne olursa olsun yüz akımız olan sporcumuzu ESDEF olarak havalimanında çiçeklerle karşılamalıyız” dedi.

Esenlerin ve STK’ların  sorunlarının konuşulduğu toplantıda, karşılıklı bir çok görüş alış verişinin de bulunulduktan sonra sona erdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz