Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Suat Yılmaz : Esenler’de MHP ve AK Parti Dışındakilerin Kazanma Şansı Yok!

Suat Yılmaz : Esenler’de MHP ve AK Parti Dışındakilerin Kazanma Şansı Yok!

Okunma Sayısı 1372
0

MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, yerel basın mensupları ile bir araya gelerek gündemle ilgili soruları cevaplandırdı. Yaklaşan yerel seçimlerde Esenler’de kendi adaylarını çıkaracaklarını belirten Başkan Yılmaz, büyükşehir için ise kendi adaylarını çıkartacaklarını söyledi.

Kısıtlı imkanlar ile seçimlere hazırlandıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, af konusundaki tekliflerinin arkasında durduklarını, kader mahkumları için böyle bir adım attıklarını belirterek son sözün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ait olduğunu söyledi.

AK Parti ve MHP adaylarının dışında kazanma şansı yok!

Bu seçimlerde Esenler Belediye Meclisi’ne üye gönderebileceklerini de ifade eden Başkan Yılmaz, AK Parti ve MHP adayı dışında hiç bir parti adayının Esenler’de kazanma şansı olmadığını belirtti.

MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz’ın düzenlediği basın toplantısına Son Dakika Esenler imtiyaz sahibi Suat Türkoğlu 1.HABER Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Esenler Gündem internet sitesi imtiyaz sahibi Sait Yılmaz, Esen Tv ve Litros HABER imtiyaz sahibi İsmail Danış katıldı.

İstişare ve sohbet havası içinde geçen toplantıda Başkan Yılmaz’a yöneltilen sorular ve cevaplar şöyle:

  • Bugünkü gündem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?”

“Genel başkanımız söylenmesi gereken çoğu şeyi söyledi. Cumhur ittifakı ile alakalı zaten yaptıklarımız ortada. 15 Temmuz öncesi ve sonrası hakkındaki dik duruşumuz ortada. Tabi bizim Türk milleti adına isteklerimiz vardı. Ceza indirimini torbacılara, esrarcılara yormaları bizim için hoş olmadı. Bu af talebi, kader mahkûmları hakkındadır. Kabul edip etmemek yüce Türk yargısının ve milletvekillerinin kararıdır. Tabi herkesin kendi vicdan muhasebesidir.

Liderimiz bu konu hakkındaki görüşlerini de dile getirdi. Biz iki ayrı siyasi partiyiz, fikirlerimiz her alanda örtüşecek diye bir şey yok. Ama bu şu demek değil insanlara karşı düşmanca tavır almak. Biz bunu CHP’lilere de yapmadık diğer vatan haini olmayan partilere de yapmadık. Bir dava partisi olarak Türk milleti adına taleplerimizi yerine getireceğiz. Cumhur ittifakından önce de bunu yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

Her şeyden önce biz bir dava partisiyiz. Bu uğurda 5 bin abimizi şehit vermiş bir partiyiz. Gerek Musul’da, gerekse Halep’te bu uğurda bu davaya inanmış kardeşlerimizi şehit verdik. Cumhur ittifakının çok büyük faydaları oldu. Türk devletine, Türk milletine ve Dünya’ya karşı bir çok mesaj verdik. Bunların ötesinde birlik ve beraberlik sağlandı. Türk milleti nezdinde bu birlik ve beraberlik devam edecek. Kararlılıkla, azimle Türk milletinin kıyamete kadar ilelebet yaşamasını sağlamak adına gerekirse evlerimize gitmeyerek, çalışarak devam edeceğiz.

  • “Esenler’de herhangi bir düşündüğünüz aday var mı?”

“Yaklaşık bir yıl öncesinden bir aday adayımız vardı. Kendisi ilçe sekreterimiz olup genç, dinamik, efendi, ülkücü bir kardeşimiz. Geçen hafta aday adaylığı başvurusunu da yaptı. Zaten liderimizin İstanbul bazında aday çıkarmayacağımız hakkında talimatı vardı. Onun haricinde ilçemizde aday adayımız vardı. Aday adayımız, mimar Fuat Başarıoğlu  kardeşimiz.

  • “Partiniz, adaylık için kararı sizlere bırakırsa nasıl davranacaksınız?

Partimiz ‘Cumhur ittifakında liderimiz adayımız Recep Tayip Erdoğan’dır dedi. Gerek ülke bazında gerek dış ülkeler bazında çalışmalarımızı hep birlikte yürüterek Recep Tayip Erdoğan’ı destekledik. Bu konuda pay sahibi olduk.”

  • “Mevcut başkan, Esenler’de tekrar adaylığını koyarsa Esenler’de kendi aday adayınızın başarılı olacağını düşünüyor musunuz?”

“Siyasette 24 saatte neyin ne olacağı belli olmaz. Biz tüm imkânlarımız ile çalışacağız. Esenler’in emini, emiri olacak arkadaşımızın gerekli donanımlara sahip olduğunu düşünüyoruz, O’nu destekleyeceğiz. Tabii bunu yaparken hiçbir siyasi partiye hakaret etmeden, yalansız, dolansız, iftirasız bir siyaset ile bu çalışmaları yürüteceğiz. Her parti gibi belediyeyi kazanmaya çalışacağız.”

  • Diğer partilerin ortak bir aday çıkarma gibi bir çalışması var, bu durumda onların ne kadar, sizin ne kadar şansınız olur?”

“AK Parti ve MHP hariç ilçemizdeki diğer partiler toplansa bile yine kazanabileceklerini düşünmüyoruz. Liderimizin talimatlarına göre şu anda ilçe bazında bir ittifak kurmamız söz konusu değil. Onun için kendi adayımızı çıkaracağız, diğerlerinin birleşip birleşmemesinin bizim için herhangi bir önemi yok.”

  • MHP bu seçimde kaç meclis üyesi çıkartabilir?”

“Bu dönem Allah’ın izniyle meclis üyesi çıkarabileceğiz inşallah.”

  • Oyunuzu artırmak için önceki yıllara göre ne gibi çalışmalar yapmayı düşünüyorsunuz?”

“Önceki yıllar 3 bine yakın evi ziyaret ettik. Tabi Esenler’de bu seçimde her eve girmemiz lazım. AK Parti ile MHP’nin imkânları bir değil. Biz, partimizin çalışmalarını kendi cebimizden karşılayarak yürütüyoruz. İmkânlarımız kısıtlı tabi, ama iman kısıtlı değil. İmanla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

  • Esenler’in adayı, tanımadığımız bilmediğimiz biri mi olmalı, yoksa Esenler’de olan yaşayan bir kişi mi olmalı? Adayınız nasıl birisi?”

“Adayımız 35 yaşında gencecik bir kardeşimiz. 35 yıldır Esenler’in çocuğu, Esenler’in tozunu yutmuş bin insan. İmkânlarımız kısıtlı olsa da Allah’ın izniyle çalışmalarımızı yürüteceğiz. Hiç bir şey beklemeden, kayıtsız şartsız, hükümeti ve cumhurbaşkanını desteklememiz milletin kalbinde taht kurmuştur. Siyasetten para kazanmadık. Çocuklarımıza helal yedirdik. Babamız bize çalmayı, çırpmayı değil, çalışmayı öğretti. Belediyeye talibiz. Hakkımızda hayırlısı diyeceğiz. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız.”

HABER: Sait YILMAZ – İsmail DANIŞ – Suat TÜRKOĞLU

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz