Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan: ”Son Söz Genel Merkezin”

Esenler AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan: ”Son Söz Genel Merkezin”

Okunma Sayısı 1903
0

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, yerel basın mensupları ile bir araya gelerek gündemle ilgili soruları cevaplandırdı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında, af ve emeklilikte yaşa takılanlar konularında görüş ayrılıkları olduğunu ifade eden Başkan Özkan, bu ihtilafın yerel seçimlerde ittifak yapılmaması sonucunu doğurduğunu söyledi.

Her iki siyasi partinin farklı görüşlerde olmasının gayet doğal olduğunu belirten Başkan Özkan, CHP tarafından ileri sürülen ‘AK Parti Güneydoğu seçmenine oynuyor’ iddiasının da yersiz olduğunu ifade ederek bütün imkanları ile yerel seçimlere hazırlandıklarını söyledi.

‘YERELDE İTTİFAK UYGUN DEĞİL’

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan’ın düzenlediği basın toplantısına 1.HABER Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Esenler Gündem internet sitesi imtiyaz sahibi Sait Yılmaz ve Son Dakika Esenler imtiyaz sahibi Suat Türkoğlu katıldı. Samimi bir havada cereyan eden toplantıda Başkan Özkan, gündemle ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Genel Başkanımızla Sayın Bahçeli arasında, af konusunda ve emeklilikte yaşa takılanlar konusunda önemli fikir ayrılığı oldu. Bu farklı görüşler ve fikir ayrılıkları, yerel seçimlerde ortak hareket edilmeyeceği ve yerel seçimlerde ittifak yapılmayacağını doğurdu. Her iki liderin de açıklamaları bu doğrultuda oldu. Yapılan açıklamalarda yerel seçimlerde ittifak olmayacağı, ama cumhur ittifakının devam edeceği yönündeydi.
‘HENÜZ BİR ADAY ÇIKMADI’
Partimiz yerel seçimlerde ittifakın çok uygun olacağını düşünmedi. Her ilçenin meclis üyeleri ve belediye başkanlarının seçileceği bir süreç başlayacak. Bu bakımdan genel seçimler gibi bir seçim olmayacağını düşünerek her iki partinin organları böyle bir karar almayı uygun gördü.
Bizler gelişmeleri basından takip ediyoruz, bana göre de alınan karar gayet olumlu olmuştur. Daha henüz aday gösterme süreci başlamadı, ama biz seçimlere hazırlanıyoruz, teşkilatlarımız çalışıyor. Şu an itibariyle program gelmedi, tabii ki aday olacak arkadaşlarımız olacak, biz yapılan başvuruları değerlendireceğiz. Bizim belediye başkanlarımız görevine devam ediyor, şu ana kadar herhangi bir aday ortaya çıkmış değil.
‘CHP BİZİ İLGİLENDİRMİYOR’
CHP ilçe başkanının ne söylediği bizi ilgilendirmiyor. ‘AK Parti Güneydoğu seçmenine oynuyor, sözü doğru değildir. Bu yorum CHP ilçe başkanının yorumudur, bizi fazla da ilgilendirmiyor.
Her siyasi partinin seçmenine değişik vaatleri olur ve bu vaatleri yerine getirmek için mücadelesini yapar. MHP’nin kendi seçmenine ne gibi vaatler verdiğini bilemiyoruz. Bizimle aynı görüşte olmalarını düşünmüyorum, iki siyasi parti ve ikisinin de farklı görüşleri ve düşüncelerinin olması kadar doğal bir şey olamaz. Onun için hem AK Parti’nin hem MHP’nin kendi düşüncelerini söylemeleri ve seçmenlerinin görüşlerini dile getirmelerinde bir sakınca görmüyorum. Biz 81 ilde siyaset yapıyoruz ve her ilde aday çıkarmamız doğru olur diye düşünüyorum. Onun için bu noktada bu sürecin yürümesi doğru olmazdı.
‘GÜMBÜR GÜMBÜR HAZIRLANIYORUZ’
Devlet Bahçeli af konusunda seçimden önce vaatte bulunmuştu. Biz affa sıcak bakmıyoruz. Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda ise, Türkiye’nin gerçekleri ile uyuşmadığı için ayni düşünmüyoruz. Andımız  meselesi ise bizim için 4-5 yıl önce kapanmış bir meseledir

Diğer siyasi partilerin ne yapacağı bizi ilgilendirmiyor. Biz ‘AK Parti olarak ne yapabiliriz?’i düşünüyoruz ve önümüzdeki yerel seçimlere ona göre hazırlanıyoruz. 16 mahallemizde çalışmalar yapıyoruz ve belediyemizin yaptığı hizmetleri anlatıyoruz. Bazı yeni yapılan projelerin açılışını yaparak Esenlerlilerin hizmetine sunuyoruz. Biz gümbür gümbür yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Tekrar söylüyorum, bizim belediye başkanımız şu an Tevfik Göksu’dur ve çalışmalarına devam ediyor. Biz genel merkezimizin neyi ön gördüğüne bakarız ve genel merkezimizin kararlarına uyarız. Yani bizim adayımız kim derlerse biz onun yanında yer alırız ve çalışırız. AK Parti bizim için bir harekettir, hizmet hareketidir ve bu hizmet hareketi içinde en iyisinin kararını genel merkezimiz verir.

‘SON SÖZ GENEL MERKEZİN’ 
Sayın belediye başkanımız bu hizmet hareketinin bir bireyidir, bugüne kadar çok ciddi hizmetlerde bulunmuştur. Tevfik bey 10 yıl boyunca tüm mesaisini Esenler’e harcamış, çok verimli hizmetlerde bulunmuştur. Kendisinin Esenler’de oturmamasının bir handikap olduğunu görmüyoruz. Bizim için hizmet aşkı, yaptığı işe ve görevine sadakati ve yönettiği ilçenin insanlarına yaptığı hizmet önemlidir.  Sayın belediye başkanımız aday olmayı istemesi kendi arzusudur ama Cumhurbaşkanımızın ne diyeceği ve kimi takdir edeceği önemlidir. Yani, ben adayım, demekle her şey olmuyor.”
HABER: Sait YILMAZ –  Suat TÜRKOĞLU

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz