Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler’de Cumhuriyet Bayramı Kutlaması, Her Geçen Sene Daha Coşkulu

Esenler’de Cumhuriyet Bayramı Kutlaması, Her Geçen Sene Daha Coşkulu

Okunma Sayısı 1774
0

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıl dönümü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Esenler’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. Yıl dönümü Esenler’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak dün Dörtyol Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan etkinlikler bugün de devam etti. Törene, Batman Valiliği’ne atanan Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, belediye başkan yardımcıları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan tören Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin’in konuşmasıyla devam etti.

DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE HEDEFİMİZ OLMALI

Türkiye Cumhuriyeti’nin daha iyi noktalara gelmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine vurgu yapan Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, “Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana büyük mesafeler kat ettik. Ancak geldiğimiz nokta ile yetinmemiz mümkün değildir. Hedeflerimiz büyük. Tarih boyunca mazlumların sığınağı olan Türk Devleti’nin daha da güçlenmesi için gayret etmeliyiz. Dosta güven düşmana korku veren bir Türkiye hepimizin hedefi olmalıdır. Büyük Türkiye hedefine ulaşmak için en kıymetli varlığımız olan insanımızı iyi yetiştirmeliyiz. İşte bu noktada öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor. Çocuklarımızı milli, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, vatanını milletini seven ve üzerine düşen sorumlulukların bilincinde vatandaşlar olarak yetiştirmeliyiz. Sağlam bir karakter ve kişiliğe, hür düşünceye ve geniş bir dünya görüşüne sahip nesiller yetiştirmek hedefimiz olmalıdır. Bu şekilde yetiştirilen bir nesil toplumun refah ve mutluluğunu artıracak, iktisadi, sosyal ve kültürel kalkınmayı sağlayacaktır.”

KAYMAKAM ŞAHİN HELALLİK İSTEDİ

Kaymakam Hulisi Şahin, konuşmalarının sonunda Esenler Halkından helallik isteyerek ”Yaklaşık 2 yıldır Esenler’de hizmet etmekteyim, siz değerli Esenler halkından helallik istiyorum demesinin ardından törene katılan herkes bir ağızdan Helal olsun diyerek Şahin’e karşılık verdi.

Kaymakam Hulisi Şahin’in Esenler’de çok uzun süre çalışmamasına rağmen her kesimin saygı ve sevgisini kazanması dikkatlerden kaçmadı.

Kaymakam Şahin’in konuşmasının ardından, Şehit Sait Ertürk Ortaokulu öğrenci korosu tarafından türküler seslendirildi. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin halkoyunu gösterisinin ardından Esenler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Mehteran ekibinin dinletisiyle devam eden törende

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi Bando takımı sahneye çıktı. Program, Esenler’de bulunan tüm resmî ve özel okulların katıldığı geçit töreniyle sona erdi.

Düzenleme HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

 

 

Kaynak: Esenler Belediyesi

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz