Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Ütebay’dan Esenler’de ”Atatürk Hak Ettiği Gibi Anılmıyor” İddiası

Ütebay’dan Esenler’de ”Atatürk Hak Ettiği Gibi Anılmıyor” İddiası

Okunma Sayısı 1477
0

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’inci yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi Esenler’de de anıldı.  Dörtyol Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne çelenk sunumuyla başlayan anma töreninde Atatürk için saat 09.05’te, iki dakikalık saygı duruşuna geçildi ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Anma töreninde, Esenler Kaymakamlığı adına İstanbul Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Garnizon Komutanlığı adına Binbaşı Mustafa Figen ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu Atatürk büstüne çelenk bıraktılar.

ÜTEBAY ” ESENLER’DE ATATÜRK HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE ANILMIYOR”

Protokol ve çelenk sunumu bitikten sonra bir konuşma yapan CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, ”Bütün dünyada ülkenin kurucu liderleri ülkenin şehir meydanlarında halkı ile birlikte anılır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hak ettiği değer verilmiyor, Atatürk büstü’nün yeri Esenler meydanının tam ortasıdır, bu gün çelenk sunumunu protokol şekline getirenler, Gazi Mustafa Atatürk’ün izlerini silmeye çalışıyorlar” iddiasında bulundu. Ütebay, ”Önümüzdeki yıl 10 kasımda halkımız ile birlikte Esenler Dörtyol meydanında Atamızı saygı ile anacağız” diyerek sözlerine son verdi.

 

ÖĞRENCİLERDEN 10 KASIM GÖSTERİLERİ

Esenler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği programla devam eden Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde de bir program gerçekleşti. Menderes Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Bir Ömrün Hikayesi Mustafa Kemal” adlı oratoryo salonu dolduran herkesin büyük beğenisini topladı. Esenlerli öğrenciler okudukları şiirler, tiyatro gösterileri ve söyledikleri türkülerle Atatürk’ü andılar. 10 Kasım ile ilgili ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları kapsamında dereceye giren öğrencilere programın sonunda hediyeleri verildi.

Düzenleme HABER: SUAT TÜRKOĞLU

Kaynak: Esenler Belediyesi

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz