Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER’İN BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA KAPLAN: ”ESENLER’İ BİRLİKTE YÖNETELİM”

ESENLER’İN BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA KAPLAN: ”ESENLER’İ BİRLİKTE YÖNETELİM”

Okunma Sayısı 2239
0

31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde Esenler Belediye Başkanlığına Bağımsız aday olarak katılacağını basın toplantısı ile açıklayan ESDEF kurucu Başkanlarından Mustafa Kaplan, Esenler Dörtyol Gürses Düğün salonunda daha önce görev yaptığı Esenler Dernekler Federasyonu’nda yaptığı çalışmalarını sinevizyon ile sundu.

“ESENLER HALKININ MAKUS TARİHİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Esenler Belediye Başkanlığı için göreve hazır olduğunu belirten Mustafa Kaplan, salonda bulunan davetlilere yaptığı heyecanlı konuşmasında,
“Halka ve Hakk’a bağımlıyım, siyasi partilere eşit mesafede, partiler üstü, tarafsız halkın adayıyım. Sizlerden başka kimselere bir bağlılığım yok. Artık Esenler’de farklı bir süreci başlatmış bulunuyoruz, artık söz sırası sizde. Bu büyük yürüyüşe herkes hazır olsun. Uzun bir süreden beri halkımızla ve değişik kesimlerle istişareler yaptık ve bu kesimlerin kararları, görüşleri doğrultusunda bu yola çıkma kararını verdik. Seçimlere yaklaşık 3 ay bir süre kaldı ve inanıyorum ki verdiğimiz bu önemli kararla Esenler’in ve Esenler halkının makus tarihi değişecektir. Bu seçimle mağdur ve mazlumlar kazanacak.

“ESENLERİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Bizim bu meydanlarda söyleyecek sözlerimiz elbette olacak, bizler bu kararlığımızı bir çekirdek kadro ile aldık ama burada görüyorum ki bizler çok kalabalığız. Bu coşku ve kader hepimizin. Biz problemleri ve çözümleri biliyoruz, bize dışarıdan birilerinin dayatılması sorunlarımızı çözmez. Bu sokaklarda bizler yaşıyoruz, bizler iş yapıyoruz, bizler üretiyoruz, o zaman bu ilçeyi de bizler birlikte yönetmeliyiz. Arkadaşlar bu seçimler belediye başkanlığı yani yerel parlamenter seçimleridir, milletvekili seçimleri değildir. Biz istiyoruz ki belediye başkanı halkın çıkarları ve şehrin menfaatleri için çalışsın. Belediye başkanı tarafsız, adil ve birleştirici olsun. Biz bu anlayıştayız ve bu süreci ve Esenleri birlikte yöneteceğiz.

“ESENLER’DE FARKLI SAYFA AÇACAĞIM” 

Bizler hep birlikte farklı bir anlayışı ve farklı bir sistemi ortaya koymalıyız. Seçtiğimiz insanlar bizden, içimizden birisi olsun istiyoruz, bir başkasını seçmek gibi bir mecburiyetimiz yok. Bizler sistemin dışında olanlarız onun için farklı bir anlayışta olmalıyız. Biz bu makus tarihi değiştirmek için yola çıktık, bu yol farklı bir yoldur. Bizler değişim diyoruz ve değiştireceğiz. Bizler yapılan yanlışlıklardan ve haksızlıklardan ortak nasiplenenleriz. Yanlışlık mı evet, bende yanlışları gördüm ve o yanlışlardan nasibimi alanlardanım. Bizlerin birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bunun için köklü bir değişim yapmamız lazım. Belediye başkanları seçildiklerinin hemen sonrası rozetlerini çıkardıklarını ve halkı eşit bir şekilde kucakladıklarını söylerler, evet bizleri hep kucaklarlar ama kutuplaştırmayı hiç bırakmazlar. Biz Esenler’de farklı bir sayfa açmak için adaylaştık, sizlere güvenerek, sizlerle birlikte yönetmek için ben varım diyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki sivil toplum örgütleri var gelin hep birlikte bir ilk olacak olan sosyal belediyeciliği buradan başlatalım” diyerek sözlerine sözlerini bitirdi.

Gerçekleşen toplantıya, Turgut Reis Mahalle Muhtarı Mustafa Güven, Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Abdullah Şengül, Türk Kızılayı Esenler Şubesi eski Başkanı Lütfü Kahveci, Bayburtlular Derneği eski Başkanı Fuat Saka, Trakya Balkan ve Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Kemal Sargın, Güneş İnşaat sahibi Müteahhit Ayhan Güneş, STK’lar ve dernek temsilcileri ile kalabalık esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Düzenleme HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Esenlergündem

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz