Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler’in Eğitimci Yüzü Mahmut Balcı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Esenler’in Eğitimci Yüzü Mahmut Balcı Son Yolculuğuna Uğurlandı

Okunma Sayısı 1312
0

Eğitimci yazar ve yayıncı Mahmut Balcı, Esenler Mimar Sinan Camii’nde cuma namazı sırasında kalp krizi geçirerek vefat etti. Hayatını İslam’a adayan ve birçok öğrenci yetiştiren Balcı, dün ikindi namazını müteakip Esenler Yolağzı Mimar Sinan Caminde kılınan cenaze namazının ardından Yayla Mezarlığına defnedildi. Balcı’nın hayatını kaybettiği öğrenen öğrencileri cenaze namazına akın etti.

Cenazeye AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Tuğrul Yalçınkaya, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaplan, Bağcılar Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Sirkeci, Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Bayram Ali Çakıroğlu, Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, STK’lar, Öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda Vatandaş katıldı.

MAHMUT BALCI KİMDİR?

1963 yılında Kilis’te Doğdu. 1982 yılında ise Kilis lisesinden 1989 yılında da Erzurum İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

 

Öğrencilik yıllarında bir süre gazetecilik, editörlük ve radyoda eğitim kültür programları yaptı. Türkiye Yazarlar Birliği üyesi idi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının eğitim kültür komisyonlarında çalıştı. Esenler Güzide Özdilek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin kuruluş sürecinde görev yaptı. Eğitimde güzel örnekler, Türkiye Değer Ödülleri gibi yarışmalarda Türkiye jüri üyeliği yaptı. 19.Milli Eğitim Şurası İstanbul çalıştayında görev aldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü strateji geliştirme bölümünde Değerler Eğitimi Koordinatörlüğü ve MEB Ders Kitaplarının yazımında görev aldı. Öncü Okul Yöneticiler Derneğinin kurucuları arasında yer aldı.

 

Balcı’nın vefatı ile ilgili Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi tarafından başsağlığı mesajı yayınlandı.
TYB Erzurum Şube Başkanı M.Hanefi İspirli yaptığı yazılı açıklamada; “Yakın dostum, ilk kitaplarımı yayınlayan, Müslümanca yaşamasını bilen ve o yol üzere vefat eden Mahmut Balcı’nın ani ölümü hepimizi derin bir acıya sevk etti. Kültür-sanat faaliyeti yapan; adeta tek kişilik ordu gibi hizmet yürüttüğü alanlarda mücadele eden Balcı’nın erken vefatı Erzurum’da birçok yazarın, şairin ilk kitaplarını yayınlayan; Erzurum’da bulunduğu yıllarda neredeyse hemen her hafta bir Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nin bütün çalışmalarını yakından takip eden aynı zamanda TYB’nin kültürel faaliyetlerine fikri desteklerde bulunan değerli üyemize Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere eğitim ve kültür camiasına başsağlığı diliyoruz” dedi

Bizlerde Son Dakika Esenler Haber Olarak Mahmut Balcı hocamıza Allah’dan rahmet, Kederli ailesine sabırlar dileriz.

Haber: Suat TÜRKOĞLU

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz