Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler Belediye Başkanı Göksu’dan Cemevi Sözü

Esenler Belediye Başkanı Göksu’dan Cemevi Sözü

Okunma Sayısı 907
0

Esenler’deki Aleviler “Gelin Canlar Bir Olalım” sloganıyla düzenledikleri geceye Alevi yurttaşlar yoğun katılım sağladı.

Esenler Belediye Başkanı, Göksu Vatandaşlara, “Sadece cemevi yeri vermek olmaz, ben size Cem evini yapıp vereceğim” dedi.

Esenler’de faaliyet gösteren Pir Sultan Abdal Kültür ve Cemevi Esenler Şubesi, Hacı Bektaş-ı Veli Derneği, Esenler Anadolu Canlar Cemevi Derneği ile Esenler Sivil Toplum Merkezi işbirliğinde Esenler’de “Gelin Canlar Bir Olalım” isimli program düzenlendi.

Hakkı Başar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Av. Umut Özkan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, Millet İttifakı ortak adayı Murat Yılmaz, İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Recep Özkan , Meclis üyesi adayları, Esenler’de Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu Başkan danışmanı Mehmet Kaya, Sanatçı Sabahat Akkiraz ve birçok sanatçının yanı sıra, aleviler yoğun katılım gösterdi.

Ünlü sanatçı Sabahat Akkiraz’ın renk kattığı gece boyunca Alevi vatandaşlar doyasıya eğlendi.

SİNEVİZYON’DA CEMEVİ PROJESİ İZLENDİ

Başkan Göksu Alevilere Cemevi mimari projesinin bitişinin müjdesini vererek sinevizyon’da projenin mimarını izletti. Programda konuşan Göksu, Esenler’deki Alevilerin beklentileri doğrultusunda bazı talepleri ile ilgili müjde verdi.

Esenler Belediye Başkanı Göksu, “Bu gök kubbenin altında Anadolu coğrafyasını oluştururken ve her birimiz ‘Gelin canlar bir olalım’ derken acımızı, hüznümüzü, mutluluğumuzu ve sevincimizi paylaşalım.

Bu gök kubbenin altında birlikte yaşarken her birimizi şunu çok iyi biliyoruz ki aynı dağın yeli aynı Allah’ın kulları olarak ve birlikte bu Anadolu coğrafyasında birlikte Türkiye olarak her birimizin durduğu yer neresi olursa olsun bastığın bu yerin bu topraklar olduğunu bilerek bu toprakların çocuklarının her birinin derdi, ihtiyacı kendi derdimiz oldu

. Kendi ihtiyacımız olduğu şuuruyla elimizden gelen bütün gayreti ortaya koymanın gayreti içerisinde bugün huzurlarınızdayız. Bu toplantı hepimiz için çok anlamlı. Anadolu Canları Derneği Başkanımız, Hacı Bektaş Veli, Pir Sultan Abdal Derneği başkanlarımız çok sık zamanlar geldiler.

Dostça kardeşçe sohbetler ettik. En çok konuştuğumuz konu ise bir Cemevi nasıl yapılabilir sohbetiydi.Yer tesis ettiğim gün bilesiniz ki Esenler’de Cemevi’ni ben yapacağım dedim. Bu süre içerisinde elimden gelen ne katkı varsa sağladım.

Ne zaman ki yer meselesini çözersem o zaman da Cemevi müjdesini vereceğim diye tekrarladım. Allah nasip etti. Çok büyük emek ve uğraştan sonra Esenler büyük bir imkana kavuştu.

Bu imkanlar çerçevesinde biz şuna inanırız. Yunus’un dediği vardır ya ‘Yaratanı yaratandan ötürü sevmek’ biz bu toprakların Bayram Velisine de aşığız, Pir Sultan Abdal’ına da aşığız, biz Aşık Veysel’ine aşığız. Biz şuna inanırız.

Bu topraklardan Mevlana’yı alırsanız, bu topraklardan Hacı Bayram Veli’yi alırsanız, bu topraklardan Yunus Emre’yi alırsanız, bu topraklardan Hacı Bektaş Veli’yi alırsanız, Pir Sultanı alırsanız, Aşık Veysel’i alırsanız bu toprakların ruhunu alırsınız. O zaman bu topraklar anlamsız hale gelir”dedi.

Düzenleme HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Sondakika.com

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz