Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler’de 31 Mart 2019 Seçim Sonuçları Ve Parti Oy Oranları

Esenler’de 31 Mart 2019 Seçim Sonuçları Ve Parti Oy Oranları

Okunma Sayısı 1615
0

İstanbul Esenler ilçesi 31 Mart belediye seçimleri kesin olmayan seçim sonuçlarına göre ve partilere göre oy oranları hakkında elde ettiğimiz bazı detaylar

Esenler seçim sonuçları ve oy oranları, 31 Mart 2019 tarihinde sandıklarda oy kullanma işlemlerini tamamlayan seçmenlerin gündemindeki konu oldu. Esenler belediye seçim sonuçları için sandıklardan çıkan sonuçlara odaklanan vatandaşlar, YSK’nın tüm sonuçları sisteme aktarmasının ardından Esenler belediye seçim sonuçları ve partilerin oy dağılımlarını aşağıdaki sistem üzerinden detaylıca inceleyebilecek.

 

Esenler ilçe seçim kurulu yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre muhalefet bloğu CHP –İYİ parti Belediye meclisini 4 üye ile temsil edecek. İktidar partisi MHP ile birlikte Esenler’de 37 meclis üyesinin 33’ünü aldı, MHP’nin üç meclis üyesi kazandığı Esenler meclisi renkli ve dörtlü bir dönem yaşayacak.

Bu sonuçlara göre AK Parti 30, CHP 2, İYİ Parti 2, MHP 3 meclis üyesi kazandı.

Ayrıca İstanbul’un 39 ilçesinde gerçekleşen seçimlerde geçersiz oyların toplamı: 290.76 bin olması, İstanbul büyük şehir belediye başkanının belirlenme sürecini resmi olarak devam ettirmesine neden oldu.

İşte Kesin Olmayan Sonuçlara Göre Esenlerin Sonuçları:

Düzenleme HABER: SUAT TÜRKOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: 7/24 Esenler

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz