Ana Sayfa SİYASET Torbalı belediye başkanı’nın Ömer Halisdemir’in resmini söktü iddiası

Torbalı belediye başkanı’nın Ömer Halisdemir’in resmini söktü iddiası

Okunma Sayısı 678
0

AK Parti’den CHP’ye geçen İzmir Torbalı’da, yeni belediye başkanı İsmail Uygur, Torbalı Meydanı’nda bulunan Şehit Ömer Halisdemir’in resmini söktü iddiası büyük tepki gördü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “Adam ol, ayağını denk al, bir daha televizyona bile çıkamayacaksın.” diye tehdit eden Torbalı Belediyesinin yeni başkanı ı CHP’li İsmail Uygur’un Şehit Ömer Halisdemir’in Torbalı Meydanı’nda bulunan resmini söktüğü iddiası büyük tepkiye neden oldu.

İçişleri Bakanlığınca, CHP’den İzmir Torbalı Belediye Başkanı seçilen Ramazan İsmail Uygur hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu.

İsmail Uygur ise video kaydındaki ifadelerden Cumhurbaşkanını kast etmesine rağmen, ben eski belediye başkanını kastetmiştim demişti.

Diğer yandan Odatv’nin iddiasına göre Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un kendilerine bu konuda bir açıklama yaptığını yönünde.

Odatv’nin haberine göre, “Orada 3 yönlü billboardlar bulunuyor. Seçim öncesinde hem rakibim hem de bir önceki belediye başkanı Adnan Bey, kendi afişlerini astırdı” ifadelerini kullanıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: memurlar.net

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz