Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ Esenler’de CHP ve İYİ Parti alternatif kutlama yaptı

Esenler’de CHP ve İYİ Parti alternatif kutlama yaptı

Okunma Sayısı 351
0

Esenler Dörtyol Cumhuriyet Meydanı’nda tüm protokolün katıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasından sonra CHP ve İYİ Parti alternatif kutlama düzenledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, CHP ve İYİ Parti tarafından düzenlenen alternatif bir törenle kutlandı. Sabah protokolün katıldığı törenden sonra Cumhuriyet Meydanı’na gelen iki parti yöneticileri, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak birer konuşma yaptı.

TÜRK HALKININ EGEMENLİĞİNİ İLAN ETTİĞİ TARİH

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra her iki parti ilçe başkanları Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Çelenk töreninden sonra ilk konuşmayı yapan İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Recep Özkan, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı Türk Halkı’nın var olma savaşları içinde egemenliğini ilan ettiği o tarih olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletimize ve çocuklarımıza kutlu olsun” dedi.

DAHA ÖNCE BÖYLE COŞKULU KUTLAMA OLMADI

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, “Bundan önce böyle coşkulu kutlama yapılmadı. Bize sabah yapılan kutlama için izin vermediler, bizde İYİ Partili yoldaşlarımızla alternatif kutlama yaptık. Bundan sonrada izin vermezlerse aynı şekilde kutlama yapacağız. Benden önceki ilçe başkanları böyle coşkulu kutlama yapmadılar”şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz