Ana Sayfa ESENLER HABERLERİ ESENLER’DE ”ORGANİZE SEÇİM İŞLERİ İNFİAL YARATTI”

ESENLER’DE ”ORGANİZE SEÇİM İŞLERİ İNFİAL YARATTI”

Okunma Sayısı 446
0

Esenler Dörtyol Meydanında Dün Akşam Millet İttifakının İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Gelmesi İle ‘Kargaşa’ Yaşandı.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Şişli’deki iftar programının ardından seçim çalışması için AK Parti seçmenin yoğun olduğu Esenler’e geldi. Dörtyol Meydanı’nda Anadolu sokağını gezmek isteyen İmamoğlu’na sevenleri destek verirken, Cumhur İttifakının destekçileri ise büyük tepki gösterdi.

İmamoğlu’nu gören büyük bir grup vatandaş, ‘Binali Yıldırım ve Recep Tayyip Erdoğan’ lehine slogan attı. İstiklal Marşı’nı okuyarak sloganlarını sürdüren vatandaşlar, daha sonra Ekrem İmamoğlu’nun yaklaşmasıyla birlikte, ‘Kahrolsun PKK, Şehitler ölmez vatan bölünmez’ söylemleri ile tepkilerini ortaya koydu.

OLAYLAR BÜYÜMEDEN YATIŞTIRILDI

Karşılıklı organize olarak protesto ve tartışmaların yaşandığı sırada İlçe yöneticileri olayların daha fazla büyümemesi için büyük çaba gösterdi ve olası büyük bir kargaşanın önüne geçmiş oldu.

Yaşanan olaylar nedeniyle Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Ekipler ile çevik kuvvet polisleri, zamanında ve yerinde müdahale ederek olayların daha fazla büyümesini engelledi.

CHP’nin Adayı İmamoğlu ise kısa bir konuşma yaparak ilçeden ayrıldı.

”TAHRİK VE KIŞKIRTMA”

Öte yandan bazı Vatandaşlar Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya ”Başkanı adam yerine koymuyorum” tartışmaları sürerken ”Esenler’e gelip seçim çalışması yapmasının sadece tahrik ve kışkırtma olduğunu, insanlar arasında kargaşa” yaratmak istediğini söylediler.

”ORGANİZE OLAYLAR”

Bir diğer iddia ise Esenler Dörtyol meydanında  Anadolu sokağındaki stantların her birine, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu gelmeden önce 5’er 6’şar kişi halinde CHP’lilerin  oturtulduğu ve İmamoğlu geldiği anda devreye girecekleri yönündeydi. Ekrem İmamoğlu’nun geleceğini duyan Cumhur İttifakı destekçileri ise organize olarak Esenler Dörtyol Meydanında toplandı ve büyük tepki gösterdi.

GAZETECİLER DARP EDİLDİ

Esenler Dörtyol Meydanı’ndaki seçim çalışmalarını takip eden gazeteciler siyasi partilerin taraftarları tarafından saldırıya uğradılar. Saldırıya maruz kalan Hüseyin Koç, ”Kalabalık içinden kendisine yumruklar vurulduğunu belirterek bu saldırılar beni yıldıramaz, saldırı esnasında darp edilen Basın mensubu arkadaşlara geçmiş olsun diyor bu olayı kınıyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz