Ana Sayfa ESENLER ESENLER’DE ASKERİ ALANA 353 YENİ KONUT

ESENLER’DE ASKERİ ALANA 353 YENİ KONUT

Okunma Sayısı 662
0

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Esenler’de hayata geçireceği 353 konutluk kentsel dönüşüm projesi için düğmeye bastı. Projenin ihalesi 31 Aralık’ta

Esenler güney proje alanında (Askeri alan) TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan 353 konutluk kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin inşaat yapım ihalesi 31 Aralık 2019 Salı günü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi’nin İstanbul Küçükçekmece Halkalı Atakent Mahallesi, 221. sokak 5 numaralı adreste bulunan İstanbul Hizmet Binası’nda saat 14.30’da yapılacak. Tünel kalıp sistemiyle yapılacak olan projenin ihale kapsamında konutların yanı sıra çevre düzenlemesi ve alt yapı çalışmaları da bulunuyor.

550 GÜN SONRA TESLİM

İhalenin sonuçlandırılması ve sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte 10 gün için yer tesliminin yapılacağı projenin şartnameye göre 550 takvim gününde tamamlanarak teslim edilmesi gerekiyor. Proje ihalesi ile ilgili detaylı bilgiler EKAP’ta (Elektronik Kamu Alımları Platformu) yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnamede bulunuyor.

Esenler Güney Rezerv alanında toplam 9.130 konutun yapılması hedefleniyor. Bu konutların bir kısmının inşaatı devam ediyor, bir kısmı da ihale aşamasında. Yapılan konutların büyük bir kısmına Esenler içindeki sosyal donatı alanlarında kalan konutlar taşınacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Bölgede ilk haber

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz