Ana Sayfa ESENLER KÜÇÜKKAYA’DAN GÖKSU’YA: ”KEŞKE İBB BAŞKAN ADAYI SİZ OLSAYDINIZ”

KÜÇÜKKAYA’DAN GÖKSU’YA: ”KEŞKE İBB BAŞKAN ADAYI SİZ OLSAYDINIZ”

Okunma Sayısı 432
0

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın Konuğu oldu.

Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Göksu, son dönemler’de yaşanılan suya zam tartışmalarına da tekrar detayları ile izleyicilere anlattı.

Daha önce de bu konuyla ilgili bir çok açıklama yapan başkan Göksu, ”Kasım ayında İSKİ Genel Kurulu’nda 2020 yılı su fiyatları için istenen zam oranları AK Parti grubunun karşı oyuyla reddedildi. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu teklifin reddedilmesi ile ilgili olarak, “Kasım ayları İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB’ye bağlı bütün kurumların bütçe ayıdır. Bu bütçe aylarında çeşitli düzenlemeler yapılır. İSKİ’nin bütçesi önümüze geldiğinde bir zam tablosu ile karşılaştık. ‘Yüzde 20 artık 3 kademe zam’ olarak bir zam teklifi geldi. Bu zammın arka planı nedir, ekonomik olarak vatandaşa yansıması ne olur? diye bir çalışma yaptık. Bu çalışma sonucunda bu değerlendirmeye ‘evet’ demenin ahlaki olarak doğru olmadığını düşündük” dedi.

”KEŞKE İBB BAŞKAN ADAYI SİZ OLSAYDINIZ”

Sorulara net şekilde cevap veren Mehmet Tevfik Göksu’ya gazeteci İsmail Küçükkaya dönerek ”Hitabetiniz ve iletişiminiz çok iyi keşke İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan adayı siz olsaydınız” dedi.

Küçükkayanın bu düşüncesini dile getirmesi üzerine Göksu, ”Binali Ağabey İstanbul için büyük bir şanstı, fakat bu milletimizin kararıdır” dedi.

İsmail Küçükkaya, programa geç kalan Tevfik Göksu’ya espirili bir şekilde ”Hoş geldiniz, altı buçuk dakika geciktiniz. Niye geciktiniz efendim?” dedi. Bunun üzerine trafikten dolayı geç kaldığını belirten Göksu, “Eskiden böyle değildi biliyorsun” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz