Ana Sayfa ESENLER ESENLER’DE ÖZEL BİR HASTANEDE YAŞANILAN OLAY PES DEDİRTTİ

ESENLER’DE ÖZEL BİR HASTANEDE YAŞANILAN OLAY PES DEDİRTTİ

Okunma Sayısı 184
0

Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağının üçüncü günü olan 25 Nisan 2020 Cumartesi günü Esenler’de özel bir hastanede yaşanan olaya inanamayacaksınız.

Olayın şahidi ve kahramanlarından birisi de yıllardır Esenler’in güzelliklerine de çirkinliklerine şahitlik yapmış, Esenler’in her derdini kendine dert edinmiş gazeteci Suat Türkoğlu. “İnsanlık ölmüş” dedirten olayın gerçek yüzünü kendisinden dinleyelim:
“Saat 11.00 civarıydı. Esenler polisinin Esenler- Sondurak kavşağında uygulama yaptığını öğrendim ve oraya gittim. Uygulama sırasında bir bayan geldi polise, (Bu hastanede doğum yaptım. Şimdi hastane beni taburcu ediyor. Üçyüzlü’de oturuyorum. Ancak hastane beni ambulansla götürmüyor. Taksi tut git dediler. Burada biraz bekledim taksi bulamadım. Telefonla bulmaya çalıştım olmadı. Siz beni evime bırakır mısınız?) diye yardım istedi. Görevli polisler de hem şu anda uygulamada olduklarını, hem de hijyen açısından yeni doğan bir bebeğin polis aracı ile götürülmesinin doğru olmayacağını söylediler.

HASTANENİN BAHANESİNE BAK!

Bunun üzerine hastaneye girip görevlilere, (Ambulans burada bekliyor, niye bu hastayı evine bırakmıyorsunuz?) diye sorduğumda (Götüremeyiz) cevabı aldım. Israr edince yetkilileriyle görüştüklerini belirten görevliler bu sefer de (Ambulansı yeni dezenfekte ettiğimiz için götüremiyoruz) bahanesini ileri sürdüler. (Bu nasıl bir bahane, elbette ambulans dezenfekte edilmesi lazım. Bu sizin hastanız, evi de uzak değil, 1 kilometre bile yok) ıslarlarıma rağmen genç anneyi hepinizin çok iyi bildiği bu özel hastane ambulansıyla evlerine göndermeyi başaramadım.

İMDADA ZABITA YETİŞTİ

Bunun üzerine zabıtadan sorumlu Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş’ı aradım. Durumu kendisine izah ettim. (Hemen ilgileniyorum) dedi ve 5 dakika içinde zabıta ekibi hastaneye geldi. Yeni doğum yapan anneye yardımcı olup zabıta araçları ile evine götürdüler. Zabıta aracının ayrılmasından bir müddet sonra da Esenler’in en eski özel hastanelerinden birisi olan bu hastanenin ambulansı hastane önünden ayrılarak başka bir yere göreve gitti.

SAĞLIKÇILARA SAYGIYA EYVALLAH AMA…

Sağlıkçılarımızın kıymetini daha çok anladığımız bu günlerde iyi niyetle, canla başla çalışan tüm sağlık personeline teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz ama bu örnekte gördüğümüz sağlıkçı zihniyetini, sağlık idareciliğini, hastayı sadece para olarak, yolunacak kaz olarak gören, kan emiciliği yapanları da kınıyoruz vesselam… Kararı da, yorumları da siz değerli okuyuculara bırakıyorum”.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz