Ana Sayfa GÜNDEM İBB MECLİSİ’NDE “İNTERNETÇİ” KAVGASI

İBB MECLİSİ’NDE “İNTERNETÇİ” KAVGASI

Okunma Sayısı 102
0

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun bir konuya açıklık getirirken kendisine espri mahiyetinde “İnternetçi Arkadaş” diye hitap ettiği İyi Parti Meclis Üyesi Taylan Yıldız başta alınganlık gösterse de daha sonra twitter hesabının başına “İnternetçi Abi” yazdı. Tartışma, bir sonraki mecliste kavgaya dönüştü.

İBB Meclisinde zaman zaman renkli sahneler yaşanıyor. Bu sahnelerden birisi de dün yaşandı. İyi Parti Meclisi Üyesi Taylan Yıldız, vatandaşlara metrolarda ücretsiz internet sağlanması konusunu gündeme getirdi ve İstanbul Valiliği’nin bunu engellediği yolunda bir açıklamada bulundu. Yıldız’a cevabı AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu verdi. Göksu’nun sözlerine başlarken Taylan Yıldız için “İnternetçi arkadaşımız” demesi yeni bir polemiğin de fitilini ateşledi.

 

ALINGANLIK GÖSTERDİ AMA SEVDİ

Göksu’dan sonra tekrar söz alan İYİ Partili Taylan Yıldız ise, “Bir kere ben internetçi arkadaş değilim. İsmim Taylan Yıldız. Stanford’tan da diplomam var. Öncelikle herkes bi kendine gelsin” diyerek sözlerine başladı. Bu sözler hem kendisi, hem Göksu, hem de diğer meclis üyeleri tarafından gülüşmelere sebep oldu.

Esprili bu küçük atışma İBB Meclisi’nde de kalmadı. Meclisten sonra sosyal medya kullanıcıları konuyu enine boyuna tartıştı. Konu bir anda Türkiye gündemine oturdu. Bu şekilde gündeme gelmekten memnun kalacak ki Taylan Yıldız, Twitter hesabındaki biosunun başına “İnternetçi Abi”yi ekledi.

KAVGAYA SEBEP OLDU

Çarşamba meclisinde başlayan bu tartışma Perşembe günü de sürdü. İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, önceki oturumda İYİ Partili Meclis Üyesi Taylan Yıldız’a mecliste yaptığı İstanbul metrolarında internetin kullanılması için valilikten izin beklendiğine ilişkin konuşması sırasında cevap verirken kullandığı ‘internetçi arkadaş’ ifadesi ilgili açıklama yaptı.

 

“RENCİDE ETMEK İÇİN KULLANMADIĞIMI İFADE ETTİM”

Göksu, şu ifadeleri kullandı:

* Arkadaşımız çok sevmiş sosyal medyadaki profiline eklemiş. Rencide edici bir ifade gibi algılamış diye düşündüm.

* Rencide etmek için kullanmadığımı ifade ettim. Az önce kendisine de aynısını ifade ettim.

* Şimdi Güngören Meydanı’na büfe koyan büfeci arkadaş şöyle bir tweet atmış ‘özür diledi.’ İspatlamazsan alçağın ta kendisisin.

* Söylediğim ifade ‘seni rencide etmek için kullandığım bir ifade değil. Zaten çok sevmişsin profiline eklemişsin’.

* Arkadaş da teşekkür etti bana. Ama kalkıp da ‘özür diledi’ demek size yakışır.

“BÜFECİ İLE MUHATAP OLMAMAK LAZIM”

Göksu konuşmasında “Büfeci” olarak hitap ettiği İYİ Partili Ali Kıdık’a hitaben konuşmaya başlayarak “Sana yakışır. Doğru söylüyorsunuz büfeci ile muhatap olmamak lazım” dedi.

Bunun üzerine ortam gerildi ve meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü. Coronaya rağmen meclis üyeleri tekme-tokat birbirine girdi.

15 DAKİKA ARA VERİLDİ

Oturumu yöneten İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, meclise 15 dakika ara verdi ve parti grup başkanvekillerini odasına çağırdı. Kavganın ardından meclis salonunda yerlere maskelerin ve su bardaklarının atıldığı görüldü.

ALİ KIDIK ÖZÜR DİLEDİ

15 dakikalık aranın ardından oturum tekrar başladı. İYİ Partili Meclis Üyesi Ali Kıdık söz alarak tartışma sırasında sarf ettiği maksadını aşan sözleri nedeniyle özür diledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz