Ana Sayfa BAĞCILAR EVLİLİK TEKLİFİNDE “EVET” CEVABI NASIL ALINIR?

EVLİLİK TEKLİFİNDE “EVET” CEVABI NASIL ALINIR?

Okunma Sayısı 236
0

Gönül Bağı’nca online olarak düzenlenen seminer de gençlere eğitmen Sinan Öztürk tarafından “İkna Teknikleri” eğitimi verildi.

Bağcılar Belediyesi sivil toplum inisiyatifi olan Gönül Bağı’nca online olarak düzenlenen seminer de gençlere eğitmen Sinan Öztürk tarafından “İkna Teknikleri” eğitimi verildi. İkna sayesinde zam görüşmesinden evlilik teklifine kadar her girişimde “Evet” cevabı alınabileceğini belirten Öztürk, “İkna çok tehlikeli bir silah. Bu silahla gezerseniz bütün işlerinizi rahatlıkla çözersiniz” dedi.

“Gönüllü ol öncü ol” sloganıyla 2015 yılında Bağcılar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Gönül Bağı Projesi, pandemi döneminde etkinliklerine internet üzerinden devam ediyor. Son olarak sosyal medya hesapları üzerinden online gerçekleşen “İkna Teknikleri” seminerinde eğitmen Sinan Öztürk, gençlerle bir araya geldi.

“AMİRAL GEMİMİZ İKNA ETMEK”

İknanın tanımını yaparak programa başlayan Öztürk, sırayla “İkna Süreçleri”, “İkna Sebepleri”, “İkna Bileşenleri”, “Profesyonelce İkna Metodları” başlıkları altında sunumlar yaptı. Toplumsal etkileme biçimi olan iknanın bir eğitim dalı olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Dünyada kişisel eğitim dediğimiz yüzlerce binlerce eğitim dalı var. Bu eğitimlerin hizmet ettiği amaç aslında insanları ikna etmeye hücresel destek sağlamak. Yani bütün eğitimlerin amacı vatandaşa evet dedirtmek. Amiral gemimiz ikna etmek” dedi.

“HAYATTA BÖYLE SAVAŞLAR VAR”

Öztürk, iknanın önemini verdiği renkli örneklerle şöyle anlattı: “Ben şarkıcıyım, yazılımcıyım, memurum ikna etmekle işim olmaz diyenler olacaktır. Ama mutlaka bir yerde birilerini ikna etmek zorunda kalacaksınız. Patronunuzla maaş pazarlığı yaparken onu ikna etmeniz gerekecek. Evlilik teklifinde Evet sözünü duymak istiyorsanız partnerinizi ikna etmelisiniz. Eşiniz pahalı bir ürün alacağı zaman almaması için onu da ikna etmeniz lazım. Hayatta böyle savaşlar var. İkna çok tehlikeli bir silah. Bu silahla gezerseniz bütün işlerinizi rahatlıkla çözersiniz.”

Seminerde Öztürk, kendisine yöneltilen özel soruları da cevaplandırdı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz